Strona 9 z 13 PierwszyPierwszy ... 7891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 124

Wątek: Serwis Canona E-csi Warszawa na ul. Żytniej cz. II

  1. #81

    Domyślnie Odp: Serwis Canona E-csi Warszawa na ul. Żytniej cz. II

    Nie wiem tylko czy przebieg został sprawdzony i gdzieś u nich zapisany czy nie.
    Pytałam więc czy robią coś takiego jak sprawdzenie licznika w standardzie czy tylko na życzenie.

  2. #82

    Domyślnie Odp: Serwis Canona E-csi Warszawa na ul. Żytniej cz. II

    Witajcie.
    W dniu dzisiejszym wróciło body D50 z serwisu po "czyszczeniu matrycy". Jakże nastąpiło moje zdumnienie, kiedy po zamontowaniu obiektywów i zrobieniu kilku zdjęć testowych okazało się, że matryca nie jest do końca czysta. Fotki tła nieba po czyszczeniu matrycy. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0022.JPG
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	976,8 KB
ID:	862 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0024.JPG
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	571,8 KB
ID:	863. Wcześniej wiedziałem, że na taką usługę nie otrzymam gwarancji.
    Napisałem do serwisu czy mogę ponownie odesłać body do "poprawy" w ramach współpracy i dostałem info:
    [...] Zdjęcia testowe na przysłonie f22 zostały zaakceptowane przez program regulacyjny. Ze względu na zanieczyszczenia znajdujące się w środowisku serwis nie jest w stanie udzielić gwarancji na czyszczenie matrycy. Matryca nigdy nie będzie sterylnie czysta, przy wysokich wartościach przysłony objawiają się niewidoczne dla ludzkiego oka zabrudzenia, których nie da się wyczyścić.
    W załączniku przesyłam zdjęcia wykonane po czyszczeniu matrycy.
    Plus zdjęcie Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	0-773_05_18.JPG
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	2,90 MB
ID:	864
    Czy ktoś z Was również miał podobny przypadek, czy to jest normalne postępowanie w takiego rodzaju usłudze. Jakie mieliście doświadczenia w przypadku czyszczenia matryc przez serwis i późniejszego rozczarowania usługą?

  3. #83
    Pełne uzależnienie Awatar xxkomarxx
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Rzeszów, Tarnobrzeg, Sandomierz
    Wiek
    40
    Posty
    1 456

    Domyślnie Serwis Canona E-csi Warszawa na ul. Żytniej cz. II

    Cytat Zamieszczone przez kajkom Zobacz posta
    Witajcie.
    W dniu dzisiejszym wróciło body D50 z serwisu po "czyszczeniu matrycy". Jakże nastąpiło moje zdumnienie, kiedy po zamontowaniu obiektywów i zrobieniu kilku zdjęć testowych okazało się, że matryca nie jest do końca czysta. Fotki tła nieba po czyszczeniu matrycy. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0022.JPG
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	976,8 KB
ID:	862 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0024.JPG
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	571,8 KB
ID:	863. Wcześniej wiedziałem, że na taką usługę nie otrzymam gwarancji.
    Napisałem do serwisu czy mogę ponownie odesłać body do "poprawy" w ramach współpracy i dostałem info:
    [...] Zdjęcia testowe na przysłonie f22 zostały zaakceptowane przez program regulacyjny. Ze względu na zanieczyszczenia znajdujące się w środowisku serwis nie jest w stanie udzielić gwarancji na czyszczenie matrycy. Matryca nigdy nie będzie sterylnie czysta, przy wysokich wartościach przysłony objawiają się niewidoczne dla ludzkiego oka zabrudzenia, których nie da się wyczyścić.
    W załączniku przesyłam zdjęcia wykonane po czyszczeniu matrycy.
    Plus zdjęcie Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	0-773_05_18.JPG
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	2,90 MB
ID:	864
    Czy ktoś z Was również miał podobny przypadek, czy to jest normalne postępowanie w takiego rodzaju usłudze. Jakie mieliście doświadczenia w przypadku czyszczenia matryc przez serwis i późniejszego rozczarowania usługą?
    W przypadku csi to norma. Jak zawsze jest wymowka byle nie poprawiac. Nieraz mialem (jak to mawial Durczok) up.ierdolona matryce i sam czyscilem, bylo idealnie.
    U nich wszyscy sa winni tylko nie oni
    Ostatnio edytowane przez xxkomarxx ; 24-05-2018 o 17:37

  4. #84
    Bywalec Awatar Yanc
    Dołączył
    Oct 2015
    Miasto
    Manieczki
    Wiek
    49
    Posty
    205

    Domyślnie Odp: Serwis Canona E-csi Warszawa na ul. Żytniej cz. II

    A ja tak z innej beczki, co ma przysłona f/22 do czystości matrycy? Jak jest brudna matryca to chyba na każdej przysłonie widać?
    C6, C7DMkII, C60D, 17-50/2,8, 50-150/2,8, 50/1,8, 85/1,8, 150/2,8 Macro, 70-200L, 120-400, 430EX, S568

  5. #85
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Serwis Canona E-csi Warszawa na ul. Żytniej cz. II

    Cytat Zamieszczone przez Yanc Zobacz posta
    A ja tak z innej beczki, co ma przysłona f/22 do czystości matrycy? Jak jest brudna matryca to chyba na każdej przysłonie widać?
    Ano ma. Na max otwartych przysłonach często syfu nie widać. Z drugiej strony nigdy nie sprawdzam na f22 bo po prostu nie używam takich pszysłon. Max to f11.

  6. #86

    Domyślnie Odp: Serwis Canona E-csi Warszawa na ul. Żytniej cz. II

    Najbardziej zastanawia mnie fakt, że nigdzie wcześniej nie maiłem takiej informacji, że odbierając aparat (matryca) nie będzie czysta. Rozumiem brak gwarancji,ale to że w dniu odbioru będzie nadal brudna...; ręce opadają.
    W tygodniu podejdę do UOKiK-u i dopytam się czy taka zastana sytuacja jest zgodna z literą prawa.

  7. #87

    Domyślnie Odp: Serwis Canona E-csi Warszawa na ul. Żytniej cz. II

    czy ktos z szanownych kolegow / kolezanek wymienial przednia soczewke w 24-70 mk II ? w przeliczeniu na PLN w Fixation UK krzykneli mi 1500 pln (az musialem ochlonac.

    Zytnia nie odbiera telefonu ani nie odpisuje na maila - pozostajecie mi Wy

  8. #88
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Serwis Canona E-csi Warszawa na ul. Żytniej cz. II

    Cytat Zamieszczone przez lygi Zobacz posta
    czy ktos z szanownych kolegow / kolezanek wymienial przednia soczewke w 24-70 mk II ? w przeliczeniu na PLN w Fixation UK krzykneli mi 1500 pln (az musialem ochlonac.

    Zytnia nie odbiera telefonu ani nie odpisuje na maila - pozostajecie mi Wy
    Czyli około £320, z wysyłką? Bo to też może kosztować kolejne 2 dychy.

  9. #89

    Domyślnie Odp: Serwis Canona E-csi Warszawa na ul. Żytniej cz. II

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Czyli około £320, z wysyłką? Bo to też może kosztować kolejne 2 dychy.
    Fixation mam pod domem takze bez wysylki naliczyli dokladnie £360 co daje 30% wartosci szkla -
    Ostatnio edytowane przez lygi ; 31-05-2018 o 19:33

  10. #90
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 489

    Domyślnie Odp: Serwis Canona E-csi Warszawa na ul. Żytniej cz. II

    Cytat Zamieszczone przez lygi Zobacz posta

    Zytnia nie odbiera telefonu ani nie odpisuje na maila - pozostajecie mi Wy
    Widać, że już w Polsce nie mieszkasz, dzisiaj w Polsce się kwiatki sypie a nie pracuje Spróbuj jutro jeśli sobie nie zrobili długiego weekendu.

Strona 9 z 13 PierwszyPierwszy ... 7891011 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •