Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: Szeroki kąt do sportowych ujęć i portretów

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    39

    Domyślnie Szeroki kąt do sportowych ujęć i portretów

    Rozglądam się za ultra szerokokątnym obiektywem (może być też fisheye), który służyłby mi do sportowych ujęć z bliskich odległości i portretów (podoba mi się efekt przerysowanej twarzy, dużych nosów, ale spokojnie, nie chodzi o ludzi), więc dobrze, żeby to było coś w miarę jasnego. Rozważam zakup używanego sprzętu, cenowo najlepiej do 2k, ale jeśli dokładając niewiele mogę mieć coś lepszego to może uda się tę granicę trochę nagiąć. Obiektyw pod FF, nie ma dla mnie znaczenia czy zoom, czy stałka.

    Zastanawiałam się nad tokiną 16-28mm f/2.8, ale przyznam, że w ogóle nie orientuję się w tego typu szkłach, więc pomyślałam, że może zapytam tutaj i potwierdzicie słuszność mojego wyboru albo zaproponujecie coś, co sprawdzi się lepiej. Jak sądzicie, jaki słoik powinien najlepiej spełnić moje oczekiwania?

  2. #2
    Uzależniony Awatar RTSiak
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    635

    Domyślnie Odp: Szeroki kąt do sportowych ujęć i portretów

    Irix 15/2.4? tyle ze manual ale polecam

  3. #3
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    39

    Domyślnie Odp: Szeroki kąt do sportowych ujęć i portretów

    Cytat Zamieszczone przez RTSiak Zobacz posta
    Irix 15/2.4? tyle ze manual ale polecam
    Który dokładnie, bo widzę, że są chyba jakieś dwie wersje .

    Raczej wolałabym obiektyw z autofokusem ze względu na specyfikę moich modeli (zwierzaki), czasami nie mam nikogo do pomocy i jedną ręką robię zdjęcia, a drugą "steruję" modelem, więc może mi być trudno ustawiać ostrość ręcznie.

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Szeroki kąt do sportowych ujęć i portretów

    Cytat Zamieszczone przez Ill Zobacz posta
    Rozglądam się za ultra szerokokątnym obiektywem (może być też fisheye), który służyłby mi do sportowych ujęć z bliskich odległości i portretów (podoba mi się efekt przerysowanej twarzy, dużych nosów, ale spokojnie, nie chodzi o ludzi), więc dobrze, żeby to było coś w miarę jasnego. Rozważam zakup używanego sprzętu, cenowo najlepiej do 2k, ale jeśli dokładając niewiele mogę mieć coś lepszego to może uda się tę granicę trochę nagiąć. Obiektyw pod FF, nie ma dla mnie znaczenia czy zoom, czy stałka.

    Zastanawiałam się nad tokiną 16-28mm f/2.8, ale przyznam, że w ogóle nie orientuję się w tego typu szkłach, więc pomyślałam, że może zapytam tutaj i potwierdzicie słuszność mojego wyboru albo zaproponujecie coś, co sprawdzi się lepiej. Jak sądzicie, jaki słoik powinien najlepiej spełnić moje oczekiwania?
    Przerysowane twarze, duże nosy ale nie portrety - o co ci dokładnie chodzi ?
    Kup manualne 8mm i zobacz czy o to ci chodzi

  5. #5
    Uzależniony Awatar RTSiak
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    635

    Domyślnie Odp: Szeroki kąt do sportowych ujęć i portretów

    Ten Irix ma 2 wersje, 1 lepiej wykonana, 2 mniej lepiej :P obie mimo wszystko na wysokim poziomie, optycznie to samo. Ja w dobrych warunkach ustawiam nieskonczonosc i przymykam i wychodzi to fajnie bez krecenia pierscieniem

  6. #6
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    39

    Domyślnie Odp: Szeroki kąt do sportowych ujęć i portretów

    Cytat Zamieszczone przez Tom77 Zobacz posta
    Przerysowane twarze, duże nosy ale nie portrety - o co ci dokładnie chodzi ?
    Kup manualne 8mm i zobacz czy o to ci chodzi
    Przecież napisałam, że potrzebuję takie szkło między innymi do portretów właśnie ze względu na efekt przerysowanych twarzy (a właściwie pysków ) i dużych nochali. Wiem, że potrzebuję ogniskowej poniżej 17mm, ale nie mam doświadczenia z takimi obiektywami i nie wiem, który spełni moje oczekiwania (jasność, AF). Tak jak wspomniałam mam na oku tokinę 16-28, ale nie wiem czy będzie ok, dlatego pytam tutaj . Jak dotąd moim najszerszym obiektywem był kit 18-55, ale pozbyłam się go po przesiadce na FF. Do eksperymentów z takimi zdjęciami, o jakich piszę był całkiem spoko, ale chciałam coś szerszego i jaśniejszego, co będzie pasować do pełnej klatki.

    Cytat Zamieszczone przez RTSiak Zobacz posta
    Ten Irix ma 2 wersje, 1 lepiej wykonana, 2 mniej lepiej :P obie mimo wszystko na wysokim poziomie, optycznie to samo. Ja w dobrych warunkach ustawiam nieskonczonosc i przymykam i wychodzi to fajnie bez krecenia pierscieniem
    A masz jakieś przykładowe ujęcia obiektów z bliższej odległości?

  7. #7
    Coś już napisał
    Dołączył
    Aug 2016
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    82

    Domyślnie Odp: Szeroki kąt do sportowych ujęć i portretów

    Irixa na FF bym nie poleciła. Nie pracowałam na nim, ale z tego, co ludzie piszą ma ogromne problemy z winietowaniem.

    Test Irix 15 mm f/2.4 Blackstone - Podsumowanie - Test obiektywu - Optyczne.pl

  8. #8
    Początki nałogu
    Dołączył
    Dec 2014
    Miasto
    Oberschlesien
    Posty
    389

    Domyślnie Odp: Szeroki kąt do sportowych ujęć i portretów

    Tokina ma dwie wady, jest ciężka i dużą oraz nie ma nakręcanych filtrów.
    Poza tym bardzo dobre szkło.
    Widzę ostrość na nieskończoności...!

  9. #9
    Uzależniony Awatar RTSiak
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    635

    Domyślnie Odp: Szeroki kąt do sportowych ujęć i portretów

    Cytat Zamieszczone przez Tringa Zobacz posta
    Irixa na FF bym nie poleciła. Nie pracowałam na nim, ale z tego, co ludzie piszą ma ogromne problemy z winietowaniem.

    Test Irix 15 mm f/2.4 Blackstone - Podsumowanie - Test obiektywu - Optyczne.pl
    przeciez to 3 sek w byle jakim programie do obrobki, w dodatku przy tej tematyce winieta jest tym bardziej marginalnym ''problemem''

    mam cos z motocrosu, postaram sie pozniej wrzucic jesli nie zapomne :P

  10. #10
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Szeroki kąt do sportowych ujęć i portretów

    Cytat Zamieszczone przez Ill Zobacz posta
    Rozglądam się za ultra szerokokątnym obiektywem (może być też fisheye), który służyłby mi do sportowych ujęć z bliskich odległości i portretów (podoba mi się efekt przerysowanej twarzy, dużych nosów, ale spokojnie, nie chodzi o ludzi), więc dobrze, żeby to było coś w miarę jasnego. Rozważam zakup używanego sprzętu, cenowo najlepiej do 2k, ale jeśli dokładając niewiele mogę mieć coś lepszego to może uda się tę granicę trochę nagiąć. Obiektyw pod FF, nie ma dla mnie znaczenia czy zoom, czy stałka.
    Nie wiem co rozumiesz pod określeniem "w miarę jasnego".

    Jeżeli zaspokaja Ciebie takie przerysowanie jak tego jamnika którego znajdziesz tutaj Wyszukiwanie zaawansowane to zastanów się nad EF 20mm f/2,8 USM bo właśnie tym obiektywem podłączonym pod 5D Mark II wykonano to zdjęcie.

    Jeśli nie to chyba tylko zostają używane EF 16-35mm f/2.8L USM za około 3000 zł oraz EF 17-35mm f/2.8L USM. Ten drugi można kupić w InterFoto za niecałe 2400 zł, wygląda jakby niejedną wojnę zaliczył ale podobno jest w pełni sprawny. Jest jeszcze coś takiego jak EF 17-40mm f/4L USM, używany można kupić za niecałe 2000 zł.
    Ostatnio edytowane przez mkamelg ; 12-04-2017 o 00:46

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •