Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Zawieszona działalność a reklama

  1. #1
    Początki nałogu Awatar fleder
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    mazowsze
    Wiek
    40
    Posty
    297

    Domyślnie Zawieszona działalność a reklama

    Witam,
    Od razu przejdę do pytania. Jak wiadomo sezon niebawem się kończy, wielu z nas zawiesi czasowo DG. Że zawierać umów wtedy nie wolno to wiem, ale czy ktoś wie może jak to jest z reklamą? Jeśli podczas zawieszonej działalności wisi w mieście spory banner reklamujący usługi a po salach leżą wizytówki to czy skarbówka ma się do czego przyczepić? Na zdrowy rozum nikt chyba nie zwija bannera na zimę nie zbiera wizytówek?
    Reklama umieszczona rzecz jasna w czasie aktywnej DG.
    5D, stałki, zoomy

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Zawieszona działalność a reklama

    Olej to. Po to reklamujesz żeby zdobyć zlecenia i odwiesić działalność.
    Miłego dnia
    moja www

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    3 225

    Domyślnie Odp: Zawieszona działalność a reklama

    IMHO nie ma to związku z jakimkolwiek zobowiązaniem wobec US. Przecież w tym czasie jak rozumiem nie zarabiasz ani nie wystawiasz rachunków.
    Czy jak ktoś prowadzi w sezonie restaurację w miejscowości letniskowej, to musi ściągać szyld na zimę ? Nie sądzę, aby to robił.
    Canon 6D i 5D2 + Canon 24-70L/4,0 + Canon 16-35L/4,0 + Canon 17-40L/4,0 + Canon 70-200L/4,0 + Canon 40/2,8 + szkła M42 i lampa EXII

  4. #4
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Zawieszona działalność a reklama

    Cytat Zamieszczone przez fleder Zobacz posta
    ......to czy skarbówka ma się do czego przyczepić?
    To zależy od US - znam przypadek kolegi który miał z tego powodu problemy.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  5. #5
    Bywalec Awatar PMP
    Dołączył
    Jul 2012
    Miasto
    Poznań
    Posty
    131

    Domyślnie Odp: Zawieszona działalność a reklama

    Jeżeli reklama np. baner, strona internetowa itp. powstała w czasie czynnej działalności, to nie musisz jej usuwać. Ale inaczej sprawa może wyglądać, jeśli reklama powstanie w czasie zawieszonej DG.

  6. #6
    Początki nałogu Awatar fleder
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    mazowsze
    Wiek
    40
    Posty
    297

    Domyślnie Odp: Zawieszona działalność a reklama

    Dokładnie tak samo rozumuję, PMP. Jednak jak widzisz, Kolekcjoner zna nieciekawy przypadek. Reklama wisząc - działa, ergo, wykonujesz czynności, które prowadzą do uzyskania przychodu. Są ludzie i ludziska, jak się ktoś uczepi albo konkurencja ma rodzinę w US to może być niemiło. Zwijać bannera nie będę, ale jakiś cień wątpliwości pozostaje.
    5D, stałki, zoomy

  7. #7
    Bywalec Awatar PMP
    Dołączył
    Jul 2012
    Miasto
    Poznań
    Posty
    131

    Domyślnie Odp: Zawieszona działalność a reklama

    Jeśli wątpliwości nie dają Ci spokoju, to zawsze możesz zwrócić się o interpretację do właściwego US. Ja bym jednak nie zwijał już istniejącej reklamy.

  8. #8
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Zawieszona działalność a reklama

    Babka mu powiedziała że jak ma reklamę to znaczy że prowadzi dalej działalność (tu się powołała na jakieś mądre paragrafy i wyrok sądu). Pomysł z interpretacją miejscowego US nie jest zły .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  9. #9

    Domyślnie Odp: Zawieszona działalność a reklama

    Promowanie swych usług poprzez reklamę w trakcie zawieszenia DG w żaden sposób nie generuje jakichkolwiek przychodów. Ma jedynie zapewnić możliwość ich generowania po wznowieniu DG. US może naskoczyć. Vide: ustawa o swobodzie działalności gospodarczej.

    A przy okazji, powoływanie się na wyroki sądu przez babki z US nie mają żadnej mocy prawnie wiążącej. W Polsce precedensy działają jedynie w zakresie de facto, a nie de iuris. To nie Ameryka.
    "C’est en faisant n’importe quoi, qu’on devient n’importe qui!”

  10. #10
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Zawieszona działalność a reklama

    Ja tam się nie znam i nie polemizuję ale wiem że chłop miał potężne problemy (także finansowe) z tego powodu.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •