Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: World Press Photo 2018

  1. #1

    Domyślnie World Press Photo 2018

    Jak wrażenia z tegorocznego WPF?

    https://www.worldpressphoto.org/collection/photo/2018

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: World Press Photo 2018

    Chyba jak zwykle: mieszane To specyficzny konkurs, bo występuje w nim zestaw zdjęcie + opis i czasem to opis robi całą robotę, a zdjęcie jest tylko ilustracją do opisu, a czasem samo zdjęcie się broni.

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: World Press Photo 2018

    Mam wrażenie (nie tylko w tej edycji, ale od ładnych paru lat), że duża część zdjęć to ustawki, a nie zdjęcia reportażowe. Taki rodzaj fotografii oczywiście też jest spoko, ale pod warunkiem że się otwarcie do tego przyzna.

    Od kiedy Steve McCurry przyznał: "I'm a Visual Storyteller Not a Photojournalist" dużo lepiej mi się ogląda jego prace, nie muszę się zastanawiać co jest realne, a co nie lub wierzyć w to, że koleś ma seryjnego farta. Mogę skupić się tylko na tym jak działa finalny efekt.

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 459

    Domyślnie Odp: World Press Photo 2018

    Cytat Zamieszczone przez adming Zobacz posta
    Pierwsze miejsce do przewidzenia (zresztą tak samo jak w 2017). Każdy w zasadzie kto po raz pierwszy zobaczył to zdjęcie wiedział, że wygrana ma pewną. Resztę muszę dokładnie obejrzeć bo konkurs duzy

  5. #5
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 236

    Domyślnie Odp: World Press Photo 2018

    Mnie ciekawi co innego. Gdyby te zdjęcia pokazać na forum (obojętnie którym), bez wskazywania skąd pochodzą - anonimowo, jakie byłyby komentarze? :-) Czy sprzęt był wystarczający, czy lecą w lewo, czy obróbka do d.., a statyw drgał?

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: World Press Photo 2018

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Mnie ciekawi co innego. Gdyby te zdjęcia pokazać na forum (obojętnie którym), bez wskazywania skąd pochodzą - anonimowo, jakie byłyby komentarze? :-) Czy sprzęt był wystarczający, czy lecą w lewo, czy obróbka do d.., a statyw drgał?
    To jest jednak Press Photo. Niektóre zdjęcia można określić jako przebłyski fotograficznego geniuszu, a część jako zwykłe ilustracje do opisanej historii. Te ostatnie mogłyby na forach, czy w innych konkursach typowo fotograficznych, wypaść blado.

  7. #7
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 236

    Domyślnie Odp: World Press Photo 2018

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    To jest jednak Press Photo. Niektóre zdjęcia można określić jako przebłyski fotograficznego geniuszu, a część jako zwykłe ilustracje do opisanej historii. Te ostatnie mogłyby na forach, czy w innych konkursach typowo fotograficznych, wypaść blado.
    No tak. Z tym że dla mnie fotografia to właśnie zwykła ilustracja opisująca historię :-) Przede wszystkim, acz nie jedynie oczywiście.

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: World Press Photo 2018

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    No tak. Z tym że dla mnie fotografia to właśnie zwykła ilustracja opisująca historię :-) Przede wszystkim, acz nie jedynie oczywiście.
    w tym konkursie "Press" jest przed "Photo"

  9. #9
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 236

    Domyślnie Odp: World Press Photo 2018

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    w tym konkursie "Press" jest przed "Photo"
    Ale wiesz, że tłumaczenia z angielskiego dokonujemy w nieco innym szyku? Nieważne zresztą, szkoda dyskusji.

  10. #10
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: World Press Photo 2018

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Ale wiesz, że tłumaczenia z angielskiego dokonujemy w nieco innym szyku? Nieważne zresztą, szkoda dyskusji.
    Ale wiesz, że czasem żartujemy? Dla ułatwienia dodajemy jeszcze emotki. Nieważne zresztą, szkoda dyskusji.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •