Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: Samyang 35 mm 1,4 AS UMC+ Canon 1000D?

  1. #1

    Domyślnie Samyang 35 mm 1,4 AS UMC+ Canon 1000D?

    Cześć,
    chciałabym zapytać czy jest możliwe podłączenie manualnego obiektywu Samyang 35 mm 1,4 AS UMC do Canona 1000D?
    Czy może ryzykuję jakimś uszkodzeniem lustra lub innymi problemami?Jedyna informacja jaką udało mi się wyszukać to taka,że 1000D ma matrycę CMOS a Samyang współpracuje z pełną klatką i matrycami APS-C i teraz nie wiem...Kompatybilne to czy nie?

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar salas
    Dołączył
    Nov 2012
    Miasto
    KIELCE
    Posty
    3 000

    Domyślnie Odp: Samyang 35 mm 1,4 AS UMC+ Canon 1000D?

    tak weź sobie przemyśl, jak obiektyw jest z mocowaniem canona to będzie do niego pasował czy nie?
    jak już napisałeś jest pełna klatka i jest APS-C. Jak obiektyw pasuje do pełnej klatki to pasuje też do APS-C. Twój canon 1000d to nic innego jak APS-C więc obiektyw będzie pasował, ale jest w pełni manualny tak jak napisałeś na początku. Tzn że ostrość i przysłonę będziesz musiał ustawić ręcznie.
    SONY

  3. #3

    Domyślnie Odp: Samyang 35 mm 1,4 AS UMC+ Canon 1000D?

    Bardzo dziękuje za szybką odpowiedź.Zwróciłam uwagę na mocowanie,ale:
    1.zwątpiłam,gdy zaczęłam czytać o matrycach.Teraz już kumam,że CMOS to typ a APS-C to rozmiar
    2.zwątpiłam bardziej,gdy na to pytanie nie potrafili mi odpowiedzieć w... renomowanym sklepie foto i zasugerowali kontakt z producentem:/
    3.zwątpiłam jeszcze bardziej,gdy facet w punkcie foto powiedział mi,że w przypadku manualnych obiektywów może być problem z ewentualnym uszkodzeniem lustra. Do tej pory sądziłam,że chodzi tylko o obiektywy stare,takie jak np.radziecki na M42, z którymi notabene nigdy nie miałam problemu.
    Jeszcze raz DZIĘKI!

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar GalaktycznyMuczaczo
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    London
    Posty
    1 329

    Domyślnie Odp: Samyang 35 mm 1,4 AS UMC+ Canon 1000D?

    hej tak tylko podrzuce ci info do jednego z tematów gdzie kolega zajarany f1,4 kupił to szkło a nie potrafił się nim posługiwać. Z racji twoich pytań stwierdzam że też jesteś świerza i może warto przemyśleć zakup obiektywu manualnego na rzecz czegoś z AF. rób jak chcesz ja tylko podpowiadam
    http://www.canon-board.info/pierwsza...eliona-101569/
    Masz pytania, nie chcesz zaśmiecać forum, pisz na priv chętnie ci pomogę.

  5. #5

    Domyślnie Odp: Samyang 35 mm 1,4 AS UMC+ Canon 1000D?

    Hej!DziękiPodejrzewam,że ostatecznie raczej się na niego nie skuszę właśnie ze względu na to,że jest manualny.Przy mojej ogromnej wadzie wzroku może się okazać to dość upierdliwe,ale... może się pozytywnie rozczarujęDo tej pory korzystałam z kilku manualnych obiektywów na m42 i bardzo przeszkadzał mi brak AF.Teraz praktycznie sięgam tylko po Canony z szybkim AF albo dwa sprawdzone na m42,które świetnie chodzą na adapterze z dandelionem.Moje obawy wynikały raczej z tego,że jestem zielona w kwestiach technicznych i wolałam się upewnić bo zaniepokoił mnie brak mojego body w wykazie o kompatybilnościPzdr!

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Samyang 35 mm 1,4 AS UMC+ Canon 1000D?

    Cytat Zamieszczone przez kaamos Zobacz posta
    Hej!DziękiPodejrzewam,że ostatecznie raczej się na niego nie skuszę właśnie ze względu na to,że jest manualny.Przy mojej ogromnej wadzie wzroku może się okazać to dość upierdliwe,ale... może się pozytywnie rozczarujęDo tej pory korzystałam z kilku manualnych obiektywów na m42 i bardzo przeszkadzał mi brak AF.Teraz praktycznie sięgam tylko po Canony z szybkim AF albo dwa sprawdzone na m42,które świetnie chodzą na adapterze z dandelionem.Moje obawy wynikały raczej z tego,że jestem zielona w kwestiach technicznych i wolałam się upewnić bo zaniepokoił mnie brak mojego body w wykazie o kompatybilnościPzdr!
    Słaby wzrok + kiepski wizjer w 1000D to nienajlepsze połączenie.

  7. #7

    Domyślnie Odp: Samyang 35 mm 1,4 AS UMC+ Canon 1000D?

    -7 dioptrii pogarszające się. Okulary+korekta dioptrii w wizjerze 1000D+potwierdzenie ostrości dają radę choć nie mam porównania z innymi(z wyjątkiem Zenita, którego musiałam ze względu na wadę wzroku odłożyć na półkę)
    Samyang przetestowany.Ładnie się spisał.Duże i bardzo pozytywne zaskoczenie
    Dzięki za zainteresowanie.

  8. #8
    Początki nałogu Awatar asdf
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    279

    Domyślnie Odp: Samyang 35 mm 1,4 AS UMC+ Canon 1000D?

    Manuale jako taką użyteczność uzyskują na LV, no ale to średnio wygodne rozwiązanie i szybko zżera baterię.
    35mm przymknięte jeszcze da się jakoś używać poprzez wizjer (450d), ale rezultat jest gorszy.

    Samyang mógłby się choć trochę postarać i wyposażyć swoje szkła w elektronikę i sterowanie przysłony z body (już nie mówiąc o samym potwierdzeniu ostrości), ostrzenie i potem domykanie trochę czasu zajmuje, a potencjalnie dobre ujęcia uciekają.
    T17-50/2.8, C85/1.8, pleśniaki.

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar GalaktycznyMuczaczo
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    London
    Posty
    1 329

    Domyślnie Odp: Samyang 35 mm 1,4 AS UMC+ Canon 1000D?

    Cytat Zamieszczone przez asdf Zobacz posta
    Manuale jako taką użyteczność uzyskują na LV, no ale to średnio wygodne rozwiązanie i szybko zżera baterię.
    35mm przymknięte jeszcze da się jakoś używać poprzez wizjer (450d), ale rezultat jest gorszy.

    Samyang mógłby się choć trochę postarać i wyposażyć swoje szkła w elektronikę i sterowanie przysłony z body (już nie mówiąc o samym potwierdzeniu ostrości), ostrzenie i potem domykanie trochę czasu zajmuje, a potencjalnie dobre ujęcia uciekają.
    i przy okazji tego podbić cenę do 2399 a przez to spadła by sprzedaż bo przeciez kilka groszy wiecej i mamy uzywkę s35
    Masz pytania, nie chcesz zaśmiecać forum, pisz na priv chętnie ci pomogę.

  10. #10
    Początki nałogu Awatar asdf
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    279

    Domyślnie Odp: Samyang 35 mm 1,4 AS UMC+ Canon 1000D?

    Albo 35/2 IS USM jak ktoś nie ma parcia na światło i gdzieś taniej znajdzie...

    Jakoś nie chciałbym tyle płacić i czuć się jak przy zabawie z pleśniakami.
    Ostatnio edytowane przez asdf ; 10-12-2015 o 23:52
    T17-50/2.8, C85/1.8, pleśniaki.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •