Strona 167 z 197 PierwszyPierwszy ... 67117157165166167168169177 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 661 do 1 670 z 1962

Wątek: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

  1. #1661
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez maik30d Zobacz posta
    Porównanie mojego 5dII i mojej a7III ze standardami 1.4 i 1.8. Masa: Ponad 2kg vs 1kg.
    z tym ze do EF jest tez takie szkielko jak 50/1.8 STM. prawda, ze ono nie jest optycznie tej klasy co FE 1.8/55, ale tez roznica wagowa do wiaderka Sigmy jest duza
    www albo tez flickr

  2. #1662
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 481

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    z tym ze do EF jest tez takie szkielko jak 50/1.8 STM. prawda, ze ono nie jest optycznie tej klasy co FE 1.8/55, ale tez roznica wagowa do wiaderka Sigmy jest duza
    Jest przecież też 50/1.4 Canona, które jest lepsze od 50.18/STM (no może z wyjątkiem trwałości mechanicznej) a też jest małe.

  3. #1663
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 317

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez maik30d Zobacz posta
    Porównanie mojego 5dII i mojej a7III ze standardami 1.4 i 1.8. Masa: Ponad 2kg vs 1kg. https://uploads.tapatalk-cdn.com/201...0c24060620.jpg

    Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
    podepnij do sony sigmę (ponoć już jest) zrób zdjęcie porównawcze i wrzuć na wagę jeszcze raz - porównanie optyki 1.4 z optyką 1.8 to takie sobie porównanie, ewentualnie przypnij do 5DII plastikowe jongnuo i wtedy porównaj
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 12-07-2018 o 10:32

  4. #1664
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Tak przy okazji - czy ktoś wie dlaczego w trakcie obecnych MŚ w piłce kopanej fotoreporterzy używają wyłącznie lustrzanek Nikon i Canon? Co oni tacy nieświadomi są? Nie czytają dxo i forum i nie wiedzą, że używają sprzętu muzealnego? I jeszcze - paranoja - jak robią zdjęcia to w ogóle nie patrzą w ekran, tylko w te archaiczne wizjery (jak oni robią ostre zdjęcia, jeżeli opierają się na tych nieskutecznych autofokusach, które nie pokrywają całości kadru?). I nie widać, żeby akumulatory zmieniali co 15 minut. Hmm, pewnie to wszystko przez to, że nie interesuje ich jakość, rozdzielczość i nie robią z tego dużych wydruków do swoich domów.
    Ostatnio edytowane przez tomfoot ; 12-07-2018 o 12:19

  5. #1665
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    95

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Eee nie ma sensu sigmy podpinać. Podpiąłem jakościowo podobne szkła. Kupując Alfę zakładałem że będą do niej podpinane małe szkła. Czyli taki 85 czy 55 GM 1.4 odpada. Za to 85 1.8 już mam i jest mega ostra. I to mnie dziwi za takie pieniądze...

    Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

  6. #1666
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    z tym ze do EF jest tez takie szkielko jak 50/1.8 STM. prawda, ze ono nie jest optycznie tej klasy co FE 1.8/55, ale tez roznica wagowa do wiaderka Sigmy jest duza
    Znaczy się piszesz o Zeissie czy jak? Bo standard Sony 50/1.8 to nawet DXO pokazuje, że mniej ostry jest od Canonowskiego STM

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez maik30d Zobacz posta
    Eee nie ma sensu sigmy podpinać. Podpiąłem jakościowo podobne szkła. Kupując Alfę zakładałem że będą do niej podpinane małe szkła. Czyli taki 85 czy 55 GM 1.4 odpada. Za to 85 1.8 już mam i jest mega ostra. I to mnie dziwi za takie pieniądze...
    Wygląda na to, że jesteś jedynym na tym forum posiadaczem tego niewątpliwie ciekawego aparatu. Mamy tu gdzieś o nim wątek, który z braku posiadaczy aberrował w niebezpieczne rejony Fajnie gdybyś czasami coś napisał/pokazał z własnych doświadczeń

  7. #1667
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Znaczy się piszesz o Zeissie czy jak? Bo standard Sony 50/1.8 to nawet DXO pokazuje, że mniej ostry jest od Canonowskiego STM
    50/1.8 czy 55/1.8 ?
    www albo tez flickr

  8. #1668
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    50/1.8 czy 55/1.8 ?
    Rzeczywiście niepotrzebnie może wprowadziłem zamieszanie. Nie sądziłem, że można porównywać 10x droższego 55/1.8 z Canonem STM. Ten ostatni za to wypada lepiej na DXO od Sony 50/1.8 (który pewnie i tak kosztuje ze dwa razy więcej).

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    a jakie sa wyniki sprzedazy M50 i A6300?
    Trudno to porównywać, bo a6300 praktycznie schodzi z rynku po paru latach obecności, a M50 to prawie nowość. Z moich obserwacji wynika, że M50 to prawdopodobnie najlepiej sprzedająca się dotychczas M-ka, zwłaszcza w Japonii, ale również np. na Amazonie.
    Ostatnio edytowane przez jotes25 ; 12-07-2018 o 16:07

  9. #1669
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Znaczy się piszesz o Zeissie czy jak? Bo standard Sony 50/1.8 to nawet DXO pokazuje, że mniej ostry jest od Canonowskiego STM
    To jest nieuprawnione porównanie.

    Test/pomiar DxO dotyczy ostrości zdjęcia wykonanego konkretnym obiektywem podpiętym do konkretnej matrycy.
    Inna matryca o takiej samej liczbie Mpix z tym obiektywem może dawać zdjęcia o innej ostrości.

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  10. #1670
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    To jest nieuprawnione porównanie.

    Test/pomiar DxO dotyczy ostrości zdjęcia wykonanego konkretnym obiektywem podpiętym do konkretnej matrycy.
    Inna matryca o takiej samej liczbie Mpix z tym obiektywem może dawać zdjęcia o innej ostrości.

    jp
    Chcesz przez to powiedzieć, że testy DXO nie mają żadnego sensu czy jak mam to rozumieć?

    Moim zdaniem zachowując pewną ostrożność można wyciągać wnioski. Np. dając Sony pewne fory w postaci matrycy o większej rozdzielczości (a filtr AA?) i tak Canon ma lepszą rozdzielczość .

    Potwierdzenie na tym wykresie:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	MTF.jpg
Wyświetleń:	87
Rozmiar:	105,4 KB
ID:	997
    Ostatnio edytowane przez jotes25 ; 12-07-2018 o 16:39

Strona 167 z 197 PierwszyPierwszy ... 67117157165166167168169177 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •