Strona 159 z 197 PierwszyPierwszy ... 59109149157158159160161169 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 581 do 1 590 z 1962

Wątek: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

  1. #1581

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Chciałem coś poczytać i bezlustrach Canona a Wy tu o Sony.... coś ta firma w sobie ma ;-)

  2. #1582
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 407

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez miszak Zobacz posta
    Chciałem coś poczytać i bezlustrach Canona a Wy tu o Sony.... coś ta firma w sobie ma ;-)
    Myślę, że dobrą siłą napędową plotkowania o bezlustrach Canona będzie najbliższa premiera dwóch body FF Nikona. Będzie nowy bagnet, droga przejścówka, nowe szkła itp.
    A nie tylko Sony i Sony...
    Ostatnio edytowane przez marfot ; 08-07-2018 o 06:57
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  3. #1583
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Myślę, że dobrą siłą napędową plotkowania o bezlustrach Canona będzie najbliższa premiera dwóch body FF Nikona. Będzie nowy bagnet, droga przejścówka, nowe szkła itp.
    A nie tylko Sony i Sony...
    Jasne,
    https://www.nikonrumors.co/nikon-wil...9fps-3-lenses/

    Dwa bezlustra FF (24MP & 45MP, 9fps, i 3 obiektywy) w drodze, prezentacja na końcu lipca, porównywalne z A7 III (i pewno A7R3) ale lepszą ergonomią, 5 osiowa stabilizacja w body, nowe mocowanie Z, .....
    Ceny około 4000 $ z kitem 24-70 dla 45MP i 3000 $ (z kitem) dla 24 MP

    Te 3 nowo zaprojektowane pod bezlustra FF obiektywy to 24-70, 35mm/1,4 i 50mm/1,4

    Byłoby ciekawie dla użytkowników Nikona, Canona i Sony

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 08-07-2018 o 08:51
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  4. #1584

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Nawet nie wiedziałem o tych nikosiach. 4000 $ hmmmm a ten 24-70 to 5,6, 4 czy 2,8? Bo jeśli 5,6 to drooooogo. Ciekawe jak z tą ergonomią bo patrząc na projekt przedwstępny to raczej słabo to widzę ;-)
    No to czekam na Canona. Co prawda ja wolę apsc a tu chyba nie ma się czego nowego spodziewać.

  5. #1585
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 407

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez miszak Zobacz posta
    No to czekam na Canona. Co prawda ja wolę apsc a tu chyba nie ma się czego nowego spodziewać.
    Właśnie wychodzi M5 mark II:
    https://www.canonwatch.com/canon-set...kina-2018-cw3/
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  6. #1586
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 324

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez miszak Zobacz posta
    Nawet nie wiedziałem o tych nikosiach. 4000 $ hmmmm a ten 24-70 to 5,6, 4 czy 2,8? Bo jeśli 5,6 to drooooogo. Ciekawe jak z tą ergonomią bo patrząc na projekt przedwstępny to raczej słabo to widzę ;-)
    No to czekam na Canona. Co prawda ja wolę apsc a tu chyba nie ma się czego nowego spodziewać.
    canon tańszy nie będzie, pytanie tylko czy to co zaoferują będzie tyle warte - ciśnienie wytwarzane przez sony i coś potencjalnego od nikona przeciągneło premierę o pół roku albo i więcej - modyfikują czy robią od początku bo w porównaniach wyszło słabiutko - konkurencja jest zawsze dobra dla odbiorcy na pewno lepsza niż duopol produkujący korpusy na zakladkę aby uniknąć konkurencji - systemu nie mam zamiaru zmieniać ale sony wytwarza korzystne dla nas ciśnienie

    co do zmiany systemu to można poglądać sondę

    https://fstoppers.com/originals/tell...-camera-264606

    około 12-13% ma zamiar zmienić system czyli kupić sony (bo sprawa raczej obraca się wokół fullfrejmowych korpusów)
    prawie tyle samo ma zamiar zostać przy lustrzance, i tyle samo ok 13% kupi na pewno, 30% kupi jak będzie moglą użyć optyki którą już posiada (w pytaniu jest ten sam bagnet ale zakładam że jak będą mogli kupić coś sensownego to się mogą zdecytować), kolejne 30% zobaczy co oferują

    ja osobiście nie czuję jakieś gwałtownej potrzeby zmiany, jestem zadowolony, sprzęt działa, z jakości zdjęć jestem zadowolony, optykę mam docelową nic tylko zdjęcia robić oczywicie chętnie bym kupił coś nowego ale chyba wyjazd w jakieś ciekawe miejsce z fotograficznego punktu wodzenia jest lepszą "inwestycją"
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 08-07-2018 o 11:40

  7. #1587
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 602

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta

    1. Optyka
    To matryca zbiera informację do AF fazy, czujniki są rozmieszczone na całej matrycy FF, aby "te skrajne" mogły też pracować szybko i skutecznie to trzeba odpowiednio "sformatować" strumień światła.
    Obiektyw "lustrzankowy" (zaprojektowany tylko do czujników umieszczonych blisko środka) będzie pracował ale mało skutecznie blisko krawędzi matrycy.
    Litości. Jak czytam taką teorię to mi się przekleństwa cisną na usta. Obiektyw lustrzankowy nie jest projektowany pod kątem czujnikow AF. Ani centralnych ani bocznych. Ma dawac jak najlepszy obraz. W całym kadrze. System AF bedzie działał sprawniej czym ostrzejszy obiektyw. By boczne działały lepiej to obiekyw musi rysować na boku ostrzej. To dotyczy tak samo lustrzanek jak i bezluster. Nie wiem skąd u ciebie pomysł, że konstruktorzy szkieł do lustrzanek chcą mieć nieostre boki.
    Lustrzanki mają łatwiej bo łatwiej spełnić u nich warunek telecentrycznosci, to tez ma wpływ na ostrość po bokach kadru. W bezlustracb Sony jest mały bagnet i mała odległość matrycy od bagnetu. Dlatego jest problem w ostroscia na bokach kadru szczegolnie z szerokimi kątami.
    JP chcesz zobaczyć co to znaczy ostrość w brzegach kadru to kup na Sony A Sigme Art 135 albo 85. Wtedy zobaczysz co jest możliwe w lustrzankach na brzegu kadru.

    PS. Jak się pokaże bezlustro FF to założymy mowy dział. Mogę wydzielic z tego (ale to kupa roboty) wątek o plotkach o bezlustrach, ale na razie to musi być w dziale o dslr.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 08-07-2018 o 15:26
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  8. #1588
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 486

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Myślę, że dobrą siłą napędową plotkowania o bezlustrach Canona będzie najbliższa premiera dwóch body FF Nikona. Będzie nowy bagnet, droga przejścówka, nowe szkła itp.
    A nie tylko Sony i Sony...
    Być może nie bęzdie trzeba, CR napisało przed chwilą, że jednak pierwszy bezluster FF Canona jest dużo szybciej i w tym roku.

    Podziwiam ludzi, którzy żyją takimi plotkami i się ekscytują... Równie dobrze można zadzwonić do wróża Andrzeja... lub przejść do Sony.
    Ostatnio edytowane przez kmeg ; 08-07-2018 o 15:31

  9. #1589
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Litości. Jak czytam taką teorię to mi się przekleństwa cisną na usta. Obiektyw lustrzankowy nie jest projektowany pod kątem czujnikow AF. Ani centralnych ani bocznych. Ma dawac jak najlepszy obraz. W całym kadrze. System AF bedzie działał sprawniej czym ostrzejszy obiektyw. By boczne działały lepiej to obiekyw musi rysować na boku ostrzej. To dotyczy tak samo lustrzanek jak i bezluster. Nie wiem skąd u ciebie pomysł, że konstruktorzy szkieł do lustrzanek chcą mieć nieostre boki.
    Lustrzanki mają łatwiej bo łatwiej spełnić u nich warunek telecentrycznosci, to tez ma wpływ na ostrość po bokach kadru. W bezlustracb Sony jest mały bagnet i mała odległość matrycy od bagnetu. Dlatego jest problem w ostroscia na bokach kadru szczegolnie z szerokimi kątami.
    JP chcesz zobaczyć co to znaczy ostrość w brzegach kadru to kup na Sony A Sigme Art 135 albo 85. Wtedy zobaczysz co jest możliwe w lustrzankach na brzegu kadru.

    PS. Jak się pokaże bezlustro FF to założymy mowy dział. Mogę wydzielic z tego (ale to kupa roboty) wątek o plotkach o bezlustrach, ale na razie to musi być w dziale o dslr.
    Przestawiłeś/"zamotałeś akcenty"

    1.
    Nikt nie twierdzi że obiektywy lustrzanek były projektowane pod kątem sprawności AF
    Były projektowane by dawać ostry i bez wad obraz "optyczny" z całej matrycy, a punktów AF było mało, "zgrupowane w środku" na specjalizowanym układzie.

    2.
    Ale technologia "poszła w kierunku" czujników AF na jak największej powierzchni matrycy.
    I okazało się że to co wystarcza do uzyskania optycznie ostrego i bez wad obrazu (z korekcją lub bez w sofcie) na skraju matrycy FF to nie wystarcza dla wymaganej dokładności i szybkości wyznaczania odległości przez tam umieszczone czujniki AF fazy

    3.
    I tak pojawiają się (fizycznie lub doniesienia/patenty) nowo projektowane obiektywy pod bezlustra FF także przez Canona i Nikona do ich systemów.

    4.
    "Każdy" nowy bagnet przechodził przez "story" że za mały, że się nie da itd.
    Teraz to doświadcza bagnet E, pewno "za chwilę" dostąpi tego bagnet Z Nikona
    I tak są obiektywy FF systemu E 12mm/2,8; 14mm/1,8; 15mm/2,0;
    Są jakieś krótsze/jaśniejsze obiektyw bagnetu EF ?


    jp

    PS.
    Nie jestem specjalistą od konstrukcji obiektywów.
    To są informacje z "przedzierania się" przez materiały Zeiss gdy starałem się dowiedzieć dlaczego obiektywy Batis pokazują zakres GO zupełnie różny od "klasycznych"
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 08-07-2018 o 17:14
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  10. #1590
    Początki nałogu Awatar KNC
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    321

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    R5+Canon EF 800/5.6, Sigma 500/4 S, RP+L14/4.
    https://www.facebook.com/dziki.swiat.zdjecia

Strona 159 z 197 PierwszyPierwszy ... 59109149157158159160161169 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •