Strona 8 z 10 PierwszyPierwszy ... 678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 98

Wątek: Mała alternatywa w góry dla Canon 5D MK III. A6000? RX1?

  1. #71
    Bywalec Awatar szymkowski
    Dołączył
    Apr 2012
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    38
    Posty
    179

    Domyślnie Odp: Mała alternatywa w góry dla Canon 5D MK III. A6000? RX1?

    Kilka wyszło do publikacji. A kilka wisi w dużym formacie na mojej ścianie.
    5D MK III | 35 1.4 L II | 85 1.2 L II | 16-35 4.0 L IS | 40 2.8 STM
    blog.marcinszymkowski.pl | instagram

  2. #72
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Mała alternatywa w góry dla Canon 5D MK III. A6000? RX1?

    Jeżeli chodzi Tobie o wykonanie zdjęć takich jakich przykłady zamiesciłeś, to spokojnie wystarczy owe 12 mpx z Olympus tg-5. I nie piszę tego złośliwie, bo aparat ten jest idealny do takich właśnie zastosowań. Ja z nim nurkuję i do wydruków 40x60 kompletnie wystarczy, a myślę że warunki pod wodą są na kilkunastu metrach nieco gorsze. No, ale oczywiście Twoje potrzeby będą inne.

  3. #73

    Domyślnie Odp: Mała alternatywa w góry dla Canon 5D MK III. A6000? RX1?

    Cytat Zamieszczone przez szymkowski Zobacz posta
    Zapominacie Panowie o jednym. Tutaj chodzi o alternatywę w góry, ale nie o panoramy, krajobraz, ale o zdjęcia postaci ze wspinania.

    Tutaj nie za bardzo jest czas na kadrownie, pozowanie, kombinowanie. Często wyciągam aparat, strzelam kilka klatek i chowam. Dopiero później patrzę co wyszło (oczywiście w dużym uproszczeniu).
    Ja nic nie mówiłem panoramach. Panoram się nie robi fishem ani szerokim kątem. Do takich zdjęć właśnie nadaje się to co powiedziałem. Fish da Ci dodatkowy power. Zdjęcia takich ludków fishem z bliska z góry będą wymiatały. Do tego masz af ze śledzeniem oka albo twarzy i do tego możesz zapisać twarze osób, które chcesz fotografować i te zostaną znalezione przez af. Podążanie za wybranym szczegółem no ale to już wymaga chwili czasu ;-)


    @becekpl a Ty focisz komórką ?

  4. #74
    Bywalec Awatar szymkowski
    Dołączył
    Apr 2012
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    38
    Posty
    179

    Domyślnie Odp: Mała alternatywa w góry dla Canon 5D MK III. A6000? RX1?

    Fisheye się nadaje może na jakieś specyficzne zdjęcia, ale na pewno nie do wspinaczki czy fotografowania ludzi w górach / podczas wspinania. IMHO (oczywiście)!

    Miałem FishEye 8mm, UWA 17mm czy 24mm. Zostałem w końcu przy 35mm + zmianie czasami na 85-tkę. Do pozowanych zdjęć dorzucę zapewne do zestawu albo 200-tkę albo 135-tkę i będzie idealnie.

    Pytanie czy taki Olympus nie będzie stał podobnym poziomie co zdjęcie z telefonu przy dobrych warunkach świetlnych.
    Ostatnio edytowane przez szymkowski ; 24-04-2018 o 18:18
    5D MK III | 35 1.4 L II | 85 1.2 L II | 16-35 4.0 L IS | 40 2.8 STM
    blog.marcinszymkowski.pl | instagram

  5. #75
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Mała alternatywa w góry dla Canon 5D MK III. A6000? RX1?

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Nie wiem jak Twoje oko, ale moje ma możliwość lokalnej adaptacji i w przeciwieństwie do matrycy/EVF nie musi "oglądać" fotografowanej sceny w całości. W każdym razie matrycy na pewno nie dam sobie wszczepić
    Jest dokładnie jak piszesz. W górach przy kontrastowym świetle robienie zdjęć przy użyciu evf bywa męczarnią. Po prostu to jeszcze wciąż nie to. Ale to trzeba samemu sprawdzić, a nie teoretyzować na forum .

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    do takich zdjęć iphone/xiaomi/samsung wystarczy
    Zgadza się, tyle że obsługa dotykowego wyświetlacza w warunkach górskich bywa od uciążliwej do niemożliwej.
    Cytat Zamieszczone przez igor58 Zobacz posta
    zamierzasz publikować gdzieś te zdjęcia, bo jeśli nie, to dobra komórka wystarczy
    A co ma do tego publikacja? Niejedno moje zdjęcie z komórki było publikowane.

    Cytat Zamieszczone przez szymkowski Zobacz posta
    Pytanie czy taki Olympus nie będzie stał podobnym poziomie co zdjęcie z telefonu przy dobrych warunkach świetlnych.
    No w porównaniu z np. takim huawei to może być nawet gorzej .
    Ja bym się nie patrzył tak mocno na ciężar i rozmiary. W górach dla mnie bardziej się liczą możliwości ergonomiczne niż ciężar (te różnice w gramach są IMO pomijalne), a to jaka jest wielkość przycisków ma już fundamentalne znaczenie.
    Jest jeszcze kwestia utraty sprzętu i utraty możliwości robienia zdjęć. To pierwsze jest związane częściowo z ceną sprzętu (ja bym nie kupował nic drogiego), a to drugie z wydajnością baterii i szczelnością.
    To tyle tak z mojego ogródka (przy czym u mnie jeszcze dochodzi to że ja głównie robię zdjęcia w górach zimą) .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #76
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Mała alternatywa w góry dla Canon 5D MK III. A6000? RX1?

    Cytat Zamieszczone przez miszak Zobacz posta


    @becekpl a Ty focisz komórką ?
    tak, i takie zdjęcie zrobione iphonem tez się da powiększyć i wydrukować
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  7. #77
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Mała alternatywa w góry dla Canon 5D MK III. A6000? RX1?

    Cytat Zamieszczone przez szymkowski Zobacz posta
    Ewentualnie zastanawiam się nad np. Sony A6000 + Sony 20mm F/2.8. Cena z allegro za sprzęt pokroju "nowego" wynosi około 2000zł. Zastanawiam się jedynie jak jest z jakością zdjęć takiego zestawu? Warunki w jakich będę się wspinać raczej będą dobre (słoneczne dni). Nie zależy mi kompletnie na stabilizacji matrycy, obiektywu ani dużym ISO. Ciekaw jestem czy jest sens kupna takiego sprzętu np. w porównaniu z telefonem Samsung S8/9.
    Jeżeli chodzi o zakres dynamiczny to Sony A6000 jest lepszy niż jakikolwiek APS-C Canona poza modelami 77D oraz 80D gdzie te trzy aparaty idą razem praktycznie łeb w łeb a do ISO 250 z nim włącznie jest lepszy od Twojego 5D Mark III Photographic Dynamic Range versus ISO Setting

    PeBnowymiarowe przykBadowe fotki - Sony Alpha A6000 a dokładniej https://www.flickr.com/photos/787430...61541/sizes/o/ - tak wygląda zdjęcie górskie zrobione kombinacją Sony A6000 + Sony 20mm F/2.8.

  8. #78
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: Mała alternatywa w góry dla Canon 5D MK III. A6000? RX1?

    O, Geiranger Troszkę mydlany sampel.

  9. #79
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Wwa
    Wiek
    53
    Posty
    449

    Domyślnie Odp: Mała alternatywa w góry dla Canon 5D MK III. A6000? RX1?

    Dla mnie alternatywą dla całego systemu Canona stał się Sony A7. Po prostu od momentu nabycia wszystko inne leży w szafie. Podpinam co chcę. Praktycznie wszystkie szkła pasują. Oczywiście bez paniki. Jestem amatorem, nie żyję z fotografii kotleta.
    5D 50/1.8 STM + 100/2.8 L IS USM

  10. #80
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 407

    Domyślnie Odp: Mała alternatywa w góry dla Canon 5D MK III. A6000? RX1?

    Dla posiadacza "dużego" zestawu Canona jakoś naturalny powinien być zestaw M50 + M11-22 + M22/2 +M55-200.
    Mi brakuje póki co odwagi, żeby sobie skonfigurować taką lekką wersję. Boję się, że jakość będzie z tego marna. Zwłaszcza tele może być krytyczne.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

Strona 8 z 10 PierwszyPierwszy ... 678910 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •