Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Lightroom - podgląd presetów

  1. #1

    Question Lightroom - podgląd presetów

    Korzystam z Lightroom'a 5. Zorganizowałem w nim sobie kolekcję presetów. W module edycji, kiedy przesuwam muszką nad ich tytułami, w okienku nawigacji wyświetla mi się jak będzie wyglądało zdjęcie po zastosowaniu danego presetu. Mam pytanie: czy jest taka możliwość, by podgląd presetu wyświetlał się na głównym obrazie? Ułatwiłoby mi to pracę, ponieważ w okienku nawigacji, ze względu na jego wielkość, nie widać dokładnie jak dane ustawienia predefiniowane wpływają na fotografię. Oczywiście, można po prostu włączać je po kolei, lecz wiąże się to z koniecznością resetu po wybraniu każdego presetu, ponieważ często wpływają one na zmianę zupełnie różnych parametrów zdjęcia i zmiany mogą się "sumować". Takie działania przy dużej ilości zapisanych ustawień jest oczywiście czasochłonne.

    Z góry dziękuję za odpowiedź!

  2. #2
    Dopiero zaczyna Awatar krzys.d
    Dołączył
    May 2013
    Miasto
    Olecko
    Posty
    47

    Domyślnie Odp: Lightroom - podgląd presetów

    Dołączam się do pytania.

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Lightroom - podgląd presetów

    Cytat Zamieszczone przez bmarcin2 Zobacz posta
    Oczywiście, można po prostu włączać je po kolei, lecz wiąże się to z koniecznością resetu po wybraniu każdego presetu, ponieważ często wpływają one na zmianę zupełnie różnych parametrów zdjęcia i zmiany mogą się "sumować".

    Z góry dziękuję za odpowiedź!
    nie sumuja sie.

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: Lightroom - podgląd presetów

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    nie sumuja sie.
    Owszem, sumuja się, w tym sensie, że nie każdy preset ustawia wszystkie możliwe suwaki. Więc jeśli wrzucimy kolejno dwa presety, jeden psujacy kolory a drugi np, ostrzenie, to potem trzeba zrobić Undo obu, żeby to zlikwidować.

    Żeby próbować presety, wystarczy zrobić Ctrl-Z zaraz po obejrzeniu, to chyba nie jest wiele roboty, więc o co chodzi?
    I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •