Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: [xcerberek] moja wizja świata

  1. #1

    Domyślnie [xcerberek] moja wizja świata

    Mam już temat w makro ale jako, że próbuje swoich sił także w innych dziedzinach to będę wrzucał tu pod Waszą krytykę inne moje fotografie

    mój wątek makro: [xcerberek] w większości macro

    1 f/32, 0,3s, 100mm, iso 100, (canon 700d, c100/2.8 macro)

    2. f/8, 4s, 100mm, iso 100, (canon 700d, c100/2.8 macro)

    3. f/8, 1/125s, 30mm, iso 400, (canon 700d, c18-55 is stm/3.5-5.6)

    4. f/2.2, 1/800s, 50mm, iso 400, (canon 700d, c50/1.8)

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: [xcerberek] moja wizja świata

    Fatalnie, wracaj do lasu

  3. #3
    Dopiero zaczyna Awatar bejzbol
    Dołączył
    Oct 2015
    Miasto
    Dobra / Kraków
    Wiek
    35
    Posty
    39

    Domyślnie Odp: [xcerberek] moja wizja świata

    Tom77 Twoje komentarze wnoszą tak wiele do tematu że lepiej je sobie podaruj...

    Do autora :
    Nie mój klimat ale powiem to co się na pierwszy rzut oka się nasuwa: poczytaj troche o kompozycji bo z tego setu tylko 2 mogło by ujść gdybyś strumyk dał po prawej bo lewy brzeg wydaje się znacznie ciekawszy niż porosty z prawej. Z kolorami też jest coś nie tak chyba.
    Co do ostatniego zdjęcia to coś się podzialo z ostrością i nie wiadomo co chciałeś pokazać :-)
    Także coś poczytaj i cykaj dalej. Z każdym pstryknięciem bedzie lepiej, a nieuzasadnione opinie jak ta wyżej najlepiej ignorwać.
    Powodzenia!
    Nikon d60 / nikkor 18-55 1:3.5-5.6 / nikkor 55-200 1:4-5.6

  4. #4

    Domyślnie Odp: [xcerberek] moja wizja świata

    Cytat Zamieszczone przez bejzbol Zobacz posta
    Co do ostatniego zdjęcia to coś się podzialo z ostrością i nie wiadomo co chciałeś pokazać :-)
    Na ostatnim zdjęciu chciałem ukazać przede wszystkim pokrzywkę, która wg mnie fajnie wkomponowała się w pień. Mógłbym podejść bliżej dla aby bardziej rozmyć pień ale wtedy by zdjęcie było niekompletne bo uciąłbym go. Nie chciałem też schodzić na przesłonę 1.8 bo czytałem na optyczne że obiektyw nie radzi sobie z tą przesłoną. Ogólnie chciałem ukazać pokrzywę otoczoną przez ten właśnie pień

  5. #5
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: [xcerberek] moja wizja świata

    Cytat Zamieszczone przez bejzbol Zobacz posta
    Tom77 Twoje komentarze wnoszą tak wiele do tematu że lepiej je sobie podaruj...

    Do autora :
    Nie mój klimat ale powiem to co się na pierwszy rzut oka się nasuwa: poczytaj troche o kompozycji bo z tego setu tylko 2 mogło by ujść gdybyś strumyk dał po prawej bo lewy brzeg wydaje się znacznie ciekawszy niż porosty z prawej. Z kolorami też jest coś nie tak chyba.
    Co do ostatniego zdjęcia to coś się podzialo z ostrością i nie wiadomo co chciałeś pokazać :-)
    Także coś poczytaj i cykaj dalej. Z każdym pstryknięciem bedzie lepiej, a nieuzasadnione opinie jak ta wyżej najlepiej ignorwać.
    Powodzenia!
    Komentarz jak komentarz. Coś poczytaj i cykaj dalej - świetna rada, nie wpadł bym na to

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez xcerberek Zobacz posta
    Na ostatnim zdjęciu chciałem ukazać przede wszystkim pokrzywkę, która wg mnie fajnie wkomponowała się w pień. Mógłbym podejść bliżej dla aby bardziej rozmyć pień ale wtedy by zdjęcie było niekompletne bo uciąłbym go. Nie chciałem też schodzić na przesłonę 1.8 bo czytałem na optyczne że obiektyw nie radzi sobie z tą przesłoną. Ogólnie chciałem ukazać pokrzywę otoczoną przez ten właśnie pień
    Bez obrazy ale to co pokazałeś to tragedia, zdjęcia ktore zostaly zrobione przez przypadek. Napisałem prosto i szczerze - wróć do lasu, masz fajny sprzet, popatrz w wizjer, zastanow się nad kadrem, poczytaj o głebi ostrości, poogladaj zdjęcia innych. Wróć z lepszymi zdjęciami. Powodzenia

  6. #6
    Dopiero zaczyna Awatar bejzbol
    Dołączył
    Oct 2015
    Miasto
    Dobra / Kraków
    Wiek
    35
    Posty
    39

    Domyślnie Odp: [xcerberek] moja wizja świata

    Dlatego ten komentarz nie był do Ciebie bo Ty już wszystkie rozumy pozjadałeś, a teraz tylko hejtujesz bez sensu.
    Zresztą czytając niektóre Twoje wypowiedzi to coś mi trolem zalatuje a ja takich nie karmie :-)
    Koniec offtopu i nie zaśmiecam koledze tematu już.
    Ostatnio edytowane przez bejzbol ; 15-04-2017 o 20:22
    Nikon d60 / nikkor 18-55 1:3.5-5.6 / nikkor 55-200 1:4-5.6

  7. #7
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: [xcerberek] moja wizja świata

    ??? Daj sobie spokój z polemiką, doradź coś autorowi tych kiepskich zdjęć

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar RobertON
    Dołączył
    Dec 2012
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Wiek
    60
    Posty
    2 173

    Domyślnie Odp: [xcerberek] moja wizja świata

    1) Pstryk bez tematu, bo ta nieostrość na I planie zbytnio nie pasuje.

    2) Ma potencjał, ale inaczej bym to kadrował. Idź/jedź na to samo miejsce o poranku lub wieczorem, jak słońce będzie nisko.

    3) i 4) Do szuflady...

    Las jest trudnym tematem, bo w kadrze wszystkiego pełno, trzeba coś wybrać - im mniej tym lepiej.

    P.S. To takie uwagi na szybko, nie przejmuj się nimi - może następne foty będą lepsze
    Ostatnio edytowane przez RobertON ; 15-04-2017 o 22:02

  9. #9
    Uzależniony Awatar italy
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    508

    Domyślnie Odp: [xcerberek] moja wizja świata

    Ja napiszę tak: widać fascynację u Ciebie wszystkim co wpadnie Ci w oko i robisz wtedy zdjęcie.Jedynie nr 2 nadaje się do zostawienia na dnie szuflady, żeby kiedyś zobaczyć jakie się gnioty robiło na początku drogi fotografa Resztę wywal w cholerę i nie wracaj do takich temato-kadrów Nie ma co się przejmować krytyka , bo to właśnie ona daje mobilizacje do myślenia i tworzenia kadru jeszcze przed naciśnięciem migawki.Rób zdjęcia, i pokazuj.I nie załamuj się takimi opiniami jak moja.Jeśli to twoja pierwsza lustrzanka, to poświęć ją na naukę - zamordujesz migawkę - ale następny już model będzie towarzyszył Ci już w lepsiejszych kadrach .

  10. #10
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Kraków
    Posty
    1 850

    Domyślnie Odp: [xcerberek] moja wizja świata

    tytuł wątku powala

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •