Strona 20 z 46 PierwszyPierwszy ... 10181920212230 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 191 do 200 z 451

Wątek: DPP 3.11 z nowym wynalazkiem DLO

  1. #191
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    76

    Domyślnie

    Może przesłać Ci plik z jakimś ustawieniem WB, wkleisz sobie w ten katalog i wejdziesz w DPP, jak zobaczy to .. hhmm nie wiem, a jak nie zobaczy to może na Win7 w innym miejscu to trzyma...

  2. #192
    Bywalec
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Żywiec
    Wiek
    51
    Posty
    209

    Domyślnie

    Mam w tym katalogu 3 pliki, jak w DPP probuje by zaimportowal ustawienia WB wlasnie z tego katalogu(ktorys z tych trzech wybieram) to mam komunikat "Importing failed" :/
    Wiec nie wiem czy wklejenie pliku cos da...

    Poslij mi na kupczakzywiecMALPAwp.pl

    Podmienie i zobaczymy
    Ostatnio edytowane przez Paweł ; 17-04-2012 o 14:27

  3. #193
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    76

    Domyślnie

    A usuń/przenieś te 3 pliki... może są z poprzedniej wersji albo coś w tym stylu. Zauważyłem, że nawet zapisując ustawienie 1 stara się odczytać i zapisać wszystkie trzy.

  4. #194
    Bywalec
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Żywiec
    Wiek
    51
    Posty
    209

    Domyślnie

    Usuwalem, przywracalem te pliki bez rezultatu niestety:/

  5. #195
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie

    No to chyba pozostaje jakiś monitor systemowy z włączonym logowaniem i analiza logów...
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  6. #196
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    76

    Domyślnie

    Właśnie logowałem z ciekawości i tylko ten katalog mi wyszedł... Kolega sam musi przeanalizować bo tam powinno wyjść jakieś Failed ...
    Process monitor http://technet.microsoft.com/en-us/s...rnals/bb896645

  7. #197
    Uzależniony
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    840

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    Ciekawe o ile podskoczy cena używanych 17-85 ;-)
    Tak, krajobrazy z 17-85 zyskują bardzo. Obiektyw stał się używalny.

    Generalnie mam wrażenie, że im szkło ma większe niedoskonałości optyczne, tym efekt końcowy jest bardziej spektakularny.
    Nie jest to jednak cudowna różdżka. Na wysokich ISO wiele się nie wywalczy. Ale do landszafcików przy dobrym świetle, nowe DPP nadaje się znakomicie.

  8. #198
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    47

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez leopold Zobacz posta
    Witam Kolegów,
    Po zastosowaniu DLO jednak pozostaje co nieco aberacji chromatycznej (cuda to tylko w bajkach). Czy uważacie, że lepiej najpierw przeprowadzić korektę DLO a potem korekte aberacji czy na odwrót?
    Pozdrawia Leopold
    Ależ oczywiście. Ja najpierw ustawiłem korekcję geometrii, winietowania i abberacji ( jako taką swoistą "oczywistą oczywistość" ), a dopiero na tym użyłem DLO.

  9. #199
    Pełne uzależnienie Awatar ewg
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    1 079

    Domyślnie

    A tak działa DLO z Sigmą 17-70 2.8-4.5 na profilu Canona 17-55 2.8 (po zmianie exiftool'em: -if "$lenstype# eq 131" -lenstype#=240 -shortfocal=17 -longfocal=55):

    Dotychczasowa korekcja aberracji chromatycznej w DPP (narożnik, 17mm, f/5.6):

    To samo, ale z DLO 50% (korekcja aberracji chromatycznej automatycznie wyłączona, reszta bez zmian):

    Nie pytajcie dlaczego tak jest bo nie wiem, ale po miesiącach prób z DPP wychodzi mi, że ta Sigma i ten Canon to identyczne obiektywy...

    Jeszcze jedna ciekawostka... Jak już tu zauważono stosowanie DLO znacznie powiększa pliki surowe, ale można DLO również w analogiczny sposób wyłączyć przywracając pierwotny rozmiar pliku i... nawet pozbyć się w ten sposób dodatkowej miniatury tworzonej przez DPP przy okazji użycia polecenia File> "Add thumbnail to image and save"!

    Co do ergonomii, to podobnie jak z innymi modułami DPP - znacznie szybciej by się pracowało gdyby domyślne ustawienia (np. DLO 50%) można było również włączyć od razu na stosownej zakładce Tool Palette a nie wchodzić za każdym razem do podmodułu tylko po to, żeby kliknąć ptaszka... :-x
    mój aparat: [Ô] , szkła: OOO , statyw: /i\ , fotki: \\\-:\

  10. #200
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    30

    Domyślnie

    Dodali jakieś nowe szkła do korekcji, czy ciągle tylko tych kilka wymienionych na początku wątku?

    Pozdrawiam

Strona 20 z 46 PierwszyPierwszy ... 10181920212230 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •