Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28

Wątek: Do użytkowników Tamrona 17-50 2.8

  1. #11
    Bywalec Awatar mancat
    Dołączył
    Sep 2006
    Miasto
    Śląsk
    Posty
    153

    Domyślnie

    W moim przypadku chodzi głównie o to żeby kita wymienić. Lubię szeroki kąt (dla analoga 35mm i mniej) więc Tamron spełnia te oczekiwania. Nie liczę, że będzie niczym Canonowska L-ka za 4000 zł. Odnośnie BF-ów i FF-ów, tu może pytanie do Szandora... Jak sobie z tym poradziłeś? Gdzie serwisuje się Tamrony? Aha, ja raczej nie będę w stanie sprawdzić AFa, bo zapewne kupię obiektyw na allegro. Mam nadzieję, że sie srodze NIE zawiodę :-).

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar mattnick
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    Wałbrzych
    Wiek
    41
    Posty
    1 735

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez franker Zobacz posta
    ja nic nie testuje- zdałem się na Cichego, dlatego wolałem trochę doplacić... ale nie wiem czy było warto i nie chcę wiedzieć
    Cichy nie sprawdza bf/ff...
    30D, C 17-40 f4 L, 50 f1.8, 70-200 f4 L, 430 ex, oraz -=iii=<)
    CZYTAĆ I PAMIĘTAĆ !!!!

  3. #13
    Początki nałogu Awatar ecki74
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Mikołów
    Wiek
    49
    Posty
    289

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mancat Zobacz posta
    W moim przypadku chodzi głównie o to żeby kita wymienić. Lubię szeroki kąt (dla analoga 35mm i mniej) więc Tamron spełnia te oczekiwania. Nie liczę, że będzie niczym Canonowska L-ka za 4000 zł. Odnośnie BF-ów i FF-ów, tu może pytanie do Szandora... Jak sobie z tym poradziłeś? Gdzie serwisuje się Tamrony? Aha, ja raczej nie będę w stanie sprawdzić AFa, bo zapewne kupię obiektyw na allegro. Mam nadzieję, że sie srodze NIE zawiodę :-).
    Serwis Tamrona to jego (ich) najciemniejsza strona. Wiele już pisano na ten temat na forum, ale jak będziesz miał Tamiego od Cichego to wszystko powinno byc OK.
    CANON-owe zabawki + parę zoom-ów ; coś stałego i błysk

    uczę się robić ... zdjęcia i stronkę ... www.ecki74.za.pl

  4. #14
    Początki nałogu Awatar Thunder
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    Krotoszyn
    Posty
    307

    Domyślnie

    Na poczatku draznilo mnie dosc mocno to brzeczenie, ale mozna przywyknac. Choc dzwiek jakis taki nieprzyjemny, przynajmniej dla mojego ucha
    Canon EOS 5D + Canon 400D + Canon EF 17-40/4L + Canon EF 35/2 + Canon EF 50/1.4 + Canon EF 85/1.8 USM + Canon EF 70-300/4-5.6 IS + Canon Speedlite 580EX + Sandisk Extreme III 20GB + Lowepro Stealth Reporter D200AW

    Galeria Thunder | ...Konica-Minolta D5D, Sony A100...

  5. #15
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    305

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ecki74 Zobacz posta
    Serwis Tamrona to jego (ich) najciemniejsza strona. Wiele już pisano na ten temat na forum, ale jak będziesz miał Tamiego od Cichego to wszystko powinno byc OK.
    powinno... mam na 17mm dosyć spory BF i będę się odwoływał
    kit jest ostrzejszy więc coś "nie halo"

  6. #16
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mattnick Zobacz posta
    Cichy nie sprawdza bf/ff...

    Święta racja. To absurdalne, żeby wymagać od szerokiego jasnego szkła z kiepskim AF żeby ostrzył w punkt

    Choć generalnie sprawdzając ostrość zwracam uwagę, czy obiektyw trafił, jakoś do tej pory nie było jakichś strasznych odstępst. Sprawdzam na 400d jeśli ma to jakieś znaczenie.
    Ostatnio edytowane przez Cichy ; 14-07-2007 o 00:01
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  7. #17
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    305

    Domyślnie

    Ale KIT jest ostrzejszy na 50 mm od Tamrona - oba na 5,6 więc bez sensu!
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    To absurdalne, żeby wymagać od szerokiego jasnego szkła z kiepskim AF żeby ostrzył w punkt
    "Fabrycznie nowy, super jasny i ostry (sprawdzam ostrość przy 2.8) obiektyw o stałym świetle 2.8 !!!" -http://allegro.pl/item209548222_negatyw_tamron_17_50_2_8_od_cichego_ f_vat.html

    ja sobie tego nie wymysliłem, najpierw piszesz na aukcji, że jest super jasny i ostry a teraz, że to absurdalne!
    Ostatnio edytowane przez franker ; 14-07-2007 o 00:45 Powód: Automerged Doublepost

  8. #18
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie

    No i święta prawda, sprawdzam każdy obiektyw, by nie był mydlany, ale nie robię testów na FF/BF bo co za sens sprawdzać to na innej puszce niż docelowa.

    Moje 'testy' polegają na zrobieniu 4 zdjęć każdym szkłem. Z bliska na 17 i 50 mm focę pudełko od Tamrona na napisie (IF) i z daleka jakiś obiekt.

    Przykłady :

    http://www.mantykora.net/~kuba/foto/gol.jpg
    http://www.mantykora.net/~kuba/foto/pud5028.jpg

    jeśli ktoś wątpi w moją uczciwość, no to cóż mogę poradzić.. Szkło zawsze można wymienić, ale może warto spróbować zrobić podobne fotki do moich i zobaczyć, czy obiektyw odbiega od podanych przykładów.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  9. #19
    Uzależniony Awatar Richie
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Nowy Tomyśl
    Wiek
    45
    Posty
    625

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    No i święta prawda, sprawdzam każdy obiektyw, by nie był mydlany, ale nie robię testów na FF/BF bo co za sens sprawdzać to na innej puszce niż docelowa.
    Dokładnie tak jak napisałeś.Obiektyw będzie mógł różnie działać na dwóch różnych puszkach.Na jednej będzie FF a na innej będzie trafiał w punkt.Trzeba poprostu wybrać z kilku sztuk i już.


    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Szkło zawsze można wymienić.
    Ja u Cichego byłem podmieniać każdego mojego Tamrona (28-75 i 17-50).Drugie podejście zawsze dawało świetny wynik,sztuka ostra od 2,8 i trafiająca w punkt.Ostatni 17-50/2,8 Made in Japan jest dla mnie wybitnie dobry.Najlepsze jest to ze w nowej dostawie Cichy miał tylko jedną sztukę na mocowanie Canona
    Ostatnio edytowane przez Richie ; 14-07-2007 o 09:36 Powód: Automerged Doublepost
    Richie
    FF + stałki + błyskotka

    MOJE PLFOTOMOJE FOTOMOTYWY

  10. #20
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Richie Zobacz posta
    Najlepsze jest to ze w nowej dostawie Cichy miał tylko jedną sztukę na mocowanie Canona
    W ostatniej dostawie miałem całe pudło, czyli 10 sztuk, ale rozeszło się w trymiga.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •