Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Wątek: problem z kartą CF

  1. #11
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2005
    Wiek
    69
    Posty
    45

    Domyślnie

    wczoraj nawiązałem kontakt z dwiema osobami co kupiły ta same karty u tego samego srzedawcy, do chwili formatowania karta pokzaywała u nich 8 GB, po formatowaniu już tylko0 2 GB, poanalizie wszystkich mozliwych informacji w temacie na 99 % to były podróbki kart

  2. #12
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2005
    Wiek
    69
    Posty
    45

    Domyślnie

    ostatnia próba "reanimacji " karty poprzez formatowanie na PC jako FAT 32 nie dała rezultatu karta nadal ma zamiast 8 GB tylko 2 GB, zwracam sprzedawcy, dziękując wszystkim ,którzy mnie "wsparli" ostrzegam przed kupowaniem markowych kart za "atrakcyjną " cenę, niestety dobra karta kosztuje

  3. #13
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2005
    Wiek
    69
    Posty
    45

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szpak121 Zobacz posta
    ostatnia próba "reanimacji " karty poprzez formatowanie na PC jako FAT 32 nie dała rezultatu karta nadal ma zamiast 8 GB tylko 2 GB, zwracam sprzedawcy, dziękując wszystkim ,którzy mnie "wsparli" ostrzegam przed kupowaniem markowych kart za "atrakcyjną " cenę, niestety dobra karta kosztuje
    aktualnie na allegro
    http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=637906599

    jest wystawionych chyba kilkanaście tych kart, ostrzegam, wyjaśnienie powyżej

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szpak121 Zobacz posta
    aktualnie na allegro
    http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=637906599

    jest wystawionych chyba kilkanaście tych kart, ostrzegam, wyjaśnienie powyżej
    Od kogoś z takim nickiem i tak bym nic nie kupił

  5. #15
    Pełne uzależnienie Awatar Mellan
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    58
    Posty
    1 851

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szpak121 Zobacz posta
    ostatnia próba "reanimacji " karty poprzez formatowanie na PC jako FAT 32 nie dała rezultatu karta nadal ma zamiast 8 GB tylko 2 GB, zwracam sprzedawcy, dziękując wszystkim ,którzy mnie "wsparli" ostrzegam przed kupowaniem markowych kart za "atrakcyjną " cenę, niestety dobra karta kosztuje
    A sprawdzałeś kartę przez Partition Magic? Może aparat sformatował ci kartę zakładając partycję 2GB i pozostawił 6GB jako "unalocated"?
    Tak gdybam, bo cena sugeruje jednak przewałkę...
    C-F-K - forever

  6. #16
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2005
    Wiek
    69
    Posty
    45

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mellan Zobacz posta
    A sprawdzałeś kartę przez Partition Magic? Może aparat sformatował ci kartę zakładając partycję 2GB i pozostawił 6GB jako "unalocated"?
    Tak gdybam, bo cena sugeruje jednak przewałkę...
    zainstalowałem ten program, ale po uruchomieniu "widać" tylko dyski twarde kompa, nie wiem czy program wykrywa automatycznie wszystkie dyski , /włożona do czytnika/ czy trzeba pogrzebać w zakładkach programu. karta jest widziana przez windowsa jako dysk

    Dzięki za pomoc ale straciłem nadzieję ,że z kartą jest coś nie tak, to chyba na 99% podróba, będzie do zwrotu, ale jak widzę po ilości oferowanych na allegro kart interes kwitnie.

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar Mellan
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    58
    Posty
    1 851

    Domyślnie

    Sorry, sprawdziłem i faktycznie partition magic widzi tylko twarde. Mój błąd.
    Ale na podobnym wątku w naszym forum jest link do programu HP <kliknij tutaj>, który choć prosty, pomógł wielu ludziom odzyskać większe karty sformatowane przez soft aparatu na mniejsze. Jak to nie pomoże, to faktycznie na 100% sprzedawca robi wałek.
    C-F-K - forever

  8. #18
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2005
    Wiek
    69
    Posty
    45

    Domyślnie

    dzięki, tym programem też wcześniej "traktowałem" kartę oraz programem HD Tach i nic, ma 2 GB i transfer danych ok 18 MB/s, zwykłym czytnikiem w kompie, może dobry czytnik dałby lepsze dane, ale ja już oddaję kartę choc po głowie chodzą mi różne myśli.............

  9. #19
    Zablokowany
    Dołączył
    Mar 2007
    Miasto
    Kielce
    Posty
    36

    Domyślnie

    Cholercia ja też kupiłem 2 te karty...i i i to samo...też zwracam...cholera najlepsze to jest ot że zakupiłem je pod koniec kwietnia a doszły dopiero wczoraj...gość jest niepoważny...

  10. #20
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2005
    Wiek
    69
    Posty
    45

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Conrado5 Zobacz posta
    Cholercia ja też kupiłem 2 te karty...i i i to samo...też zwracam...cholera najlepsze to jest ot że zakupiłem je pod koniec kwietnia a doszły dopiero wczoraj...gość jest niepoważny...
    ja też zwracam, ale znalzłem coś takiego :
    /www.sandisk.com/Compatibility/Device(8213)-Canon-EOS_350D_Digital_Rebel_XT.aspx
    strona SanDiska, jaka karta jest rekomendowana/ zalecana z lustrzankami, ciekawe , ale karta IV nie jest wogóle wymieniona, a taki posiadam, jaki Tu posiadasz aparat i kiedy nastąpiła "cudowna ' przemiana z 8 GB na 2 Gb, po formatowaniu karty czy od razu aparat wskazał taka pojemnośc

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •