Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 32

Wątek: Wenecja, miasto niezwykłe [Banan82]

  1. #21
    Uzależniony Awatar iREM
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Gdansk, Poland, Europe, Earth
    Wiek
    57
    Posty
    951

    Domyślnie

    No niestety, jestem na nie. Większość wygląda jakbyś robił w samo południe, o walących się murach mówiono już wcześniej, jak dla mnie dochodzi niestety słaba obróbka. Szkoda, bo zazdroszczę miejsca.
    Wszystko można zrobić lepiej.
    www.irem.pl | 500px | foty.irem.pl

  2. #22
    Pełne uzależnienie Awatar banan82
    Dołączył
    Jun 2007
    Miasto
    Scotland
    Wiek
    41
    Posty
    1 165

    Domyślnie

    Bedac w Wenecji trudno czekac ze zdjeciami do wieczora lub poranka kiedy to jest to "magiczne" oklepane swiatlo. Niestety, albo zdjecia albo wycieczka A obrobka to tylko kontrast oraz krzywe i saturacja w rawie.
    Ostatnio edytowane przez banan82 ; 25-05-2009 o 12:23
    5Dmk3 + 1Dsmk2 + Fuji X-T1
    Crazy Apple Fanboy
    Ex Linux User

  3. #23
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Ja turystycznie mam takie zasady:
    - jeśli wycieczka 'zorganizowana' (czytaj przepęd grupy byle więcej w jednym dniu zobaczyć) to robię sobie co najwyżej parę pstryków pamiątkowych
    - jeśli zależy mi na wyjeździe zdjęciowym to albo z dedykowaną, małą grupą zorientowaną fotograficznie, albo wyjazd indywidualny by móc sobie spokojnie dopasować gdzie, co, o której godzinie będę fotografować.

    Po Twoich zdjęciach oceniam że byłeś na "przepędzie" ?
    Jeśli tak to nie dziw się w większości niezbyt pochlebnym komentarzom - z takiej przebieżki niewiele ciekawego można wyciągnąć. Dla Ciebie te zdjęcia są ciekawsze niż dla oglądających, bo wspomnienia z wycieczki są jeszcze żywe w Twojej pamięci i ubarwiają Tobie te zdjęcia dodatkowo. My Twoich wspomnień nie mamy.
    Gdybyś za pół roku, rok, sięgnął do tych samych zdjęć gdy wspomnienia już zblakną, to pewnie żadnego byś tu nie pokazał... tylko w albumie rodzinie.

  4. #24
    Dopiero zaczyna Awatar marcelch
    Dołączył
    Dec 2008
    Miasto
    Poznań
    Posty
    19

    Domyślnie

    Dla mnie najlepsze to 4 bardzo Wloskie, podoba mi się też nr 20.
    Canon 50d, C 10-22, C 24-105L , C 70-200L f4, C 85mm f1,8 , + canon 580EX II

  5. #25
    Pełne uzależnienie Awatar banan82
    Dołączył
    Jun 2007
    Miasto
    Scotland
    Wiek
    41
    Posty
    1 165

    Domyślnie

    hehe, bylem na przepedzie zorganizowanym przeze mnie i moja zone, zobaczylismy duzo, mielismy w zasadzie prawie 5 dni na to, a to miasto ogromne wiec trzeba bylo naprawde wiele uwagi poswiecac na trase wycieczki itp. W tym przypadku raczej chcielismy bardziej zwiedzac niz tylko trzaskac foty. Tzn to nie bylo na zasadzie ze bede trzaskal wszystko co naookolo bez zastanowienia. Ciesze sie ze chociaz czesc zdjec sie podoba.
    5Dmk3 + 1Dsmk2 + Fuji X-T1
    Crazy Apple Fanboy
    Ex Linux User

  6. #26
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2009
    Miasto
    Bba/Dub
    Posty
    56

    Domyślnie

    4 i 12 jak najbardziej siadaja.
    W sumie to canona mam i jest mi z nim dobrze.

  7. #27
    Awatar angie
    Dołączył
    Oct 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    40
    Posty
    11

    Domyślnie

    Byłam kiedyś w Wenecji i jakoś nie bardzo mi przypadła do gustu... Ale w Twoim wykonaniu to piękne miasto
    Zdaje mi się, że zaczynam rozumieć, jak należy malować...
    100-letni Tycjan


    400D kit S10-20 C70-200 4f

  8. #28

    Dołączył
    Jan 2009
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    13

    Domyślnie

    Byłem dwa razy i zawsze jest za mało czasu aby przygotować się do sesji. zawsze jest pędzenie uliczkami bo chce się jak najwięcej zobaczyć. Ciężko jest wybrać między sesją a zwiedzaniem. Polecam wyspy które znajdują się dookoła głównej - Wenecji. Piękna jest Murano na której produkują najdroższe szkło - pełna manufaktura począwszy od drobiazgów do pięknych żyrandoli- jak również Lido - plaża i widok na morze. Odnosząc się jeszcze do zdjęć to ciężko coś zrobić, w sezonie ludzi jest jak "mrówków" i każdy włazi w kadr a uliczki wąziutkie. Zapomniałem o największej atrakcji - targu rybnym pełne frutti di mare, który znajduje się w pobliżu Rialto. Zdjęcia mi się podobają. Każdy cieszy się z własnych ujęć i nie zawsze najważniejsze jest podkręcania w PS bo to już (dla mnie osobiście) nie jest fotografia tylko wyidealizowane coś, którego nie jesteśmy w stanie wykonać ad hock.

  9. #29
    Pełne uzależnienie Awatar banan82
    Dołączył
    Jun 2007
    Miasto
    Scotland
    Wiek
    41
    Posty
    1 165

    Domyślnie

    dzieki za komenty
    Neo1 - bylismy na Murano, jedna z fotek wlasnie prezentuje rzezbe ktore tam stoja. Bylismy tez na "Dziudecce" - fajnie widac stamtad wenecje Targu rybnego na Rialto nie widzielismy ale ostatnio ogladalismy kupca weneckiego i tam duzo ujec jest na Rialto
    Pozdrawiam
    5Dmk3 + 1Dsmk2 + Fuji X-T1
    Crazy Apple Fanboy
    Ex Linux User

  10. #30

    Dołączył
    Jan 2009
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    13

    Domyślnie

    tak tak wiem. Te coś iglaste koloru niebieskiego.Stało koło katedry a dokładnie po drugiej stronie. Bardzo fajną mają rzeżbę koło latarni odlatujące ptaki a dokłanie kaczki- jak żywe. Na targ to tylko rano bo około godziny 11.00 to już bałagan sprzatają.

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •