[test] TAMRON 24-70 f/2.8 VC USD

Zwiń
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Sergiusz
    Pełne uzależnienie
    • 2008
    • 2708

    #136
    Zamieszczone przez Cichy
    Chyba mieli dobrą sztukę, bo AF miała perfekcyjny

    O ile ostrość kwestia sporna, jedni zmierzą i napiszą, że ostry inni że nie, to nie za bardzo kumam skąd im wyszło "...
    Może dlatego, że nie testowali na kocie?
    Nie ogranicza mnie wyobraźnia ponieważ jej nie posiadam.

    Komentarz

    • Cichy
      Pełne uzależnienie
      • 2004
      • 7450

      #137
      Zamieszczone przez Sergiusz
      Może dlatego, że nie testowali na kocie?
      Powstzymam się od komentarza, przypomnę tylko to, co już kiedyś pisałem - powinieneś poważnie pomyśleć o zaprzestaniu pisania postów w godzinach nocnych.
      !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
      Zamieszczone przez Glorf
      Czy ktos moglby (...) na 45mm bo wg testu na optycznych to zgroza wyszla...
      Mógłby:

      46mm, f/2.8 RAWy z bliska i daleka:

      Kuba Cichocki - Fotografia Ślubna i reportażowa, eventy, sesje indywidualne, testy obiektywów.


      i jpg jak komuś się nie chce RAWów otwierać:





      i przypomnę wniosek w teście Optycznych: "Sporym zaskoczeniem jest dość wyraźny kryzys jaki obiektyw przechodzi w środku zakresu ogniskowych, który jest najboleśniej odczuwalny na maksymalnym otworze względnym, gdzie uzyskany wynik nie pozwala określić obrazu użytecznym."

      Czy powyższe obrazki są nieużyteczne - wnioski wyciągnijcie sami. Czy Optyczni dostali do testu kiepski egzemplarz ? Nie. Co zrobiono więc źle i dlaczego ? Nie wiem.
      Ostatnio edytowany przez Cichy; 343. Powód: Automerged Doublepost
      O obiektywach wiem prawie wszystko

      Komentarz

      • AMB
        Bywalec
        • 2009
        • 112

        #138
        może optyczni ostrzyli z AFem

        Komentarz

        • epicure
          Uzależniony
          • 2010
          • 676

          #139
          Przejrzałem zdjęcia z Optycznych z połowy zakresu ogniskowych tego obiektywu i faktycznie nie wyglądają one ciekawie. Pomijam już to, że to niewyostrzone jpegi, które w zasadzie nie są gotowym zdjęciem, tylko zaledwie półproduktem do dalszej obróbki, ale na niektórych z nich trudno ocenić, na co w ogóle była ustawiona ostrość - wszystko jest nieostre.

          Na samplach Cichego nie widzę nic niepokojącego.
          nowa strona | www.epicure.pl | polub moje zdjęcia | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu

          Komentarz

          • Glorf
            Początki nałogu
            • 2005
            • 258

            #140
            Czyli wniosek jest taki - wcale nie jest tak ze na 45mm jest tragedia. Po prostu mozna trafic na zwalona sztuke jak to u Tamrona wiec zaleca sie przetestowanie przed zakupem.

            Komentarz

            • Cichy
              Pełne uzależnienie
              • 2004
              • 7450

              #141
              Ale Optycznie mieli ten sam egzemplarz co Foto-Kurier, a tam obiektyw na żadnej ogniskowej nie zszedł poniżej 55 lpm, czyli właściwie rewelacyjny rezultat. A wg testu na O. obiektyw ma 25 lpm na 45mm.
              O obiektywach wiem prawie wszystko

              Komentarz

              • Glorf
                Początki nałogu
                • 2005
                • 258

                #142
                Ciekawe co sami Optyczni o tym sadza.

                Komentarz

                • Cichy
                  Pełne uzależnienie
                  • 2004
                  • 7450

                  #143
                  Zapewne, że zrobili dobrze i nie będą nic powtarzać...
                  O obiektywach wiem prawie wszystko

                  Komentarz

                  • dziobolek
                    Pełne uzależnienie
                    • 2008
                    • 2634

                    #144
                    Ciekawe...

                    View the image quality delivered by the Tamron 24-70mm f/2.8 Di VC USD Lens using ISO 12233 Resolution Chart lab test results. Compare the image quality of this lens with other lenses.


                    ...ja tam nic niepokojącego w środku zakresu nie widzę

                    Zamieszczone przez Glorf
                    Ciekawe co sami Optyczni o tym sadza.
                    Myślę, że powinieneś zadać to pytanie na Optyczne.pl

                    Pozdrówka!
                    "Nie wiesz i pytasz - wstydzisz się raz;
                    Nie wiesz i nie pytasz - wstydzisz się całe życie"

                    50D; SIGMA 17-50 f/2.8; TAMRON 70-200 f/2.8; Peleng 8mm / E-400; ZD17,5-45; ZD40-150
                    tylko... czy to jest ważne??? "Galeria - zapraszam."

                    Komentarz

                    • Cichy
                      Pełne uzależnienie
                      • 2004
                      • 7450

                      #145
                      Zamieszczone przez dziobolek
                      Ciekawe...

                      View the image quality delivered by the Tamron 24-70mm f/2.8 Di VC USD Lens using ISO 12233 Resolution Chart lab test results. Compare the image quality of this lens with other lenses.


                      ...ja tam nic niepokojącego w środku zakresu nie widzę
                      Za to 28-75 po prawej mieli trochę kiepski
                      O obiektywach wiem prawie wszystko

                      Komentarz

                      • Cichy
                        Pełne uzależnienie
                        • 2004
                        • 7450

                        #146
                        Juz kilka osób mnie spytało "dlaczego nie dam cropa na oczy" Dla mnie crop na oczy to taki sam crop, jak każdy inny, ale skoro naciskacie:



                        Kuba Cichocki - Fotografia Ślubna i reportażowa, eventy, sesje indywidualne, testy obiektywów.


                        Pełne kadry ze środka zakresu obiektywu na f/2.8, czyli tam, gdzie wg testu na O. obiektyw jest poniżej granicy używalności...
                        O obiektywach wiem prawie wszystko

                        Komentarz

                        • Glorf
                          Początki nałogu
                          • 2005
                          • 258

                          #147
                          Zyleta. Wniosek: nie ufac testom, samemu sprawdzic.

                          Komentarz

                          • epicure
                            Uzależniony
                            • 2010
                            • 676

                            #148
                            Odp: [test] TAMRON 24-70 f/2.8 VC USD

                            No i jak, czy ktoś oprócz Cichego ma już ten obiektyw?
                            nowa strona | www.epicure.pl | polub moje zdjęcia | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu

                            Komentarz

                            • Cichy
                              Pełne uzależnienie
                              • 2004
                              • 7450

                              #149
                              Odp: [test] TAMRON 24-70 f/2.8 VC USD

                              Ale przecież ja nie mam tego obiektywu Ogólnie sprzedały się dwie pierwsze dostawy tych szkieł, dobre kilkadziesiąt sztuk, mówimy oczywiscie wyłącznie o polskiej dystrybucji.
                              O obiektywach wiem prawie wszystko

                              Komentarz

                              • pan.kolega
                                Pełne uzależnienie
                                • 2008
                                • 2817

                                #150
                                Odp: [test] TAMRON 24-70 f/2.8 VC USD

                                Test tego obiektywu pojawił się właśnie w miesięczniku Popphoto.

                                Co ciekawe, im wychodzi, że ten obiektyw jest najostrzejszy wlaśnie w środku zakresu. Na długim końcu trochę gorszy od nowego Canona i Nikona, a w ogóle porównywalny do Sigmy.

                                No więc jeśli to prawda, to optyczne się kompromitują. Bo kiedy ktoś robi testy na kotach i czegoś nie zauważy to trudno. Ale jeśli ktoś robi testy z zadęciem i na poważnie i publikuje na cały świat takie krańcowe naiwne oceny, że wyniki są nieużywalne (od razu czuć, że raczej nieprawda) to na takich testach nigdy polegać nie można i dlatego są one wszystkie praktycznie bezwartościowe. Według mnie jedna czy dwie tego typu wpadki które już się optycznym zdarzyły, dla mnie skompromitowały ich już na stałe.

                                A propos faktycznej ogniskowej, ktoś napisał w tym wątku, że Canon jest juz krótszy o kilka mm, a Tamron jeszcze krótszy.
                                Nie wydaje się, żeby to była prawda. Zmierzone ogniskowe wyszły 24.82 mm do 69.84 mm, czyli jest krótszy tylko o 1.5 dziesiątych mm.

                                Lens Test: Tamron 24
                                Ostatnio edytowany przez pan.kolega; 16861.
                                I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

                                Komentarz

                                Pracuję...