Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 62

Wątek: Pomocy! Nieostre zdjęcia, nowy Canon 6D + C85 1.8

  1. #1
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    50

    Domyślnie Pomocy! Nieostre zdjęcia, nowy Canon 6D + C85 1.8

    Witam, tak jak w temacie proszę wszystkich o pomoc. Jeśli tylko możecie, zerknijcie na te NIEOSTRE zdjęcia, zrobione dziś C6D + C85 1.8.

    W skrócie: nowy aparat 6D kupiłem w zimę, do tego czasu używałem go amatorsko, od początku coś mi nie pasowało z ostrością zdjęć, pomyślałem, tak drogi aparat i zdjęcia takie nie ostre nawet w najlepszym świetle? Kupiłem Sigme Art 35 1.4, ceniony przez wiele osób obiektyw, sytuacja bardzo podobna, 3/10 zdjęć ostrych, obiektyw sprzedałem po pewnym czasie, z myślą, że może faktycznie te Sigmy mają problemy z ostrzeniem.

    Dziś przyszedł mi nowiutki Canon 85 1.8, szkło bardzo ostre patrząc na różne zdjęcia w necie, niestety chyba nie w moim przypadku. Poszedłem szybko na zewnątrz i pstrykłem kilkanaście fot. Efekt? Od razu podniosło mi się ciśnienie, praktycznie każde zdjęcie to "mleko", jeśli już złapie to ostrość głównie łapie w centrum kadru, a nie o to chyba chodzi, żeby ostrzyć tylko jednym centralnym punktem?

    Obiektyw jak i body mam na gwarancji, doradźcie mi proszę co mam zrobić. Jechać do serwisu i pytać ich o poradę? Ale dlaczego mam płacić skoro wszystko jest na gwarancji? Dlatego proszę Was o konkretne rady.


    Jedynie z tego zdjęcia jestem zadowolony, lecz zrobione MF, myślę, że co najmniej 80% zdjęć powinno tak wyglądać, poprawcie mnie jeśli się mylę.


  2. #2
    Początki nałogu
    Dołączył
    Apr 2014
    Miasto
    Poznań
    Posty
    341

    Domyślnie Odp: Pomocy! Nieostre zdjęcia, nowy Canon 6D + C85 1.8

    Rzeczywiście, za modelką bardzo nieostro jakoś jest . Wywal ten aparat do śmieci, one już tak mają, że nieostre foty robią . A tak na serio to poczytaj trochę o głębi ostrości na otwartej przysłonie, przekadrowywaniu i wyostrzaniu zdjęć w postprodukcji, powinno pomóc. Ze sprzętem wszystko wygląda na ok.

  3. #3
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    50

    Domyślnie Odp: Pomocy! Nieostre zdjęcia, nowy Canon 6D + C85 1.8

    Wg mnie większość jak nie każde zdjęcie powinno wyglądać tak jak to ostanie, które niestety jest robione MF, a nie AF. Canonem 500D robiłem ostrzejsze zdjęcia... Załamka. A skoro Sigmą wychodziły podobne to może coś z body.

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Pomocy! Nieostre zdjęcia, nowy Canon 6D + C85 1.8

    Ja bym spróbował z inną modelką

  5. #5
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    447

    Domyślnie Odp: Pomocy! Nieostre zdjęcia, nowy Canon 6D + C85 1.8

    Ostatnie zdjęcie ostre? To ja chyba muszę okulary zmienić... Jak coś jest nie tak to się wysyła na Żytnią aby ustawili do wzorca i wtedy można dalej szukać "wady".
    / Canon /

  6. #6
    Początki nałogu
    Dołączył
    Apr 2014
    Miasto
    Poznań
    Posty
    341

    Domyślnie Odp: Pomocy! Nieostre zdjęcia, nowy Canon 6D + C85 1.8

    Pokombinuj trochę z mikrokalibracją, masz ją w menu, możesz ustawić ją dla konkretnego obiektywu. Jest sporo tematów, jak to zrobić.

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Pomocy! Nieostre zdjęcia, nowy Canon 6D + C85 1.8

    Ja tam większych problemów nie widzę. Sprawdź sobie jeszcze dokładnie AF. Mój egzemplarz 85mm wymagał na 6D niewielkiej kalibracji AF w body.

  8. #8
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    50

    Domyślnie Odp: Pomocy! Nieostre zdjęcia, nowy Canon 6D + C85 1.8

    Ok, czyli nie ma co panikować i zanosić do serwisu?

  9. #9
    Początki nałogu
    Dołączył
    Dec 2014
    Miasto
    Oberschlesien
    Posty
    389

    Domyślnie Odp: Pomocy! Nieostre zdjęcia, nowy Canon 6D + C85 1.8

    Cytat Zamieszczone przez buka111 Zobacz posta
    Ok, czyli nie ma co panikować i zanosić do serwisu?
    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    Ja tam większych problemów nie widzę. Sprawdź sobie jeszcze dokładnie AF. Mój egzemplarz 85mm wymagał na 6D niewielkiej kalibracji AF w body.
    Wystarczy czytać ze zrozumieniem.
    Wszystkie nowe szkła pod 6d ustawiam na tablicy testowej i zawsze jest coś do ustawienia. Niezależnie od szkła. Skala jest +/- 20 więc jest z czego regulować.
    Widzę ostrość na nieskończoności...!

  10. #10
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Pomocy! Nieostre zdjęcia, nowy Canon 6D + C85 1.8

    ustaw na statywie, przełącz na live view zrób parę zdjęć na LV, zobacz czy jest ostro
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •