Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: problem z Lightroom 6

  1. #1

    Question problem z Lightroom 6

    Witam
    Mam problem z LR 6 polegający na zawieszaniu się. Po prostu po odpaleniu LR i próbie zapisu 2-giej fotki zawiesza się i pozamiatane. Tak jest za każdym razem. Proszę Was o pomoc .

  2. #2

    Domyślnie Odp: problem z Lightroom 6

    A my mamy zgadywać:

    ? jaka konfiguracja sprzętowa,
    ? czy poprzednia wersja działała dobrze
    ? kiedy / od kiedy pojawił się problem - np. czy było coś zmieniane w konfiguracji kompa itp.
    ? czy sprawdzałeś na innym kompie
    ? co znaczy "po próbie zapisu" - LR nie zapisuje zdjęć, tylko gromadzi dane o edycji w swoim pliku z bazą danych, ew. w plikach XMP

    Napisz konkretnie okoliczności, to może da się coś doradzić.

  3. #3

    Domyślnie Odp: problem z Lightroom 6

    - intel i3
    - 8 gb ram
    - windows 7 servis pack 1
    - dysk c ssd 250 gb na min tylko system i LR wolego miejsca pozostaje ok 183 gb
    - talerze 2 jeden 4 ter i 1 ter

    - wczoraj został postawiony nowy windows na dysku SSD
    - na starym systemie (windows 7 servis pac 1) po ok 6 miesiącach miałem problem polegający na: po odpaleniu LR przy próbie otwarcia zdjęcia zaimportowanej już wcześniej biblioteki LR się wyłączał. Myślałem że powtórne zainstalowanie windowsa, dysku ssd pomoże,i tak zrobiłem ale pojawił się problem z eksportem już 2 zdjęcia. Co ciekawe pierwsze zawsze zostanie zapisane a drugie nie.

    co znaczy "po próbie zapisu" - LR nie zapisuje zdjęć, tylko gromadzi dane o edycji w swoim pliku z bazą danych, ew. w plikach XMP - po prostu klikam export, na pasku postępu w zapisie nic się nie dzieje tylko próbuje coś zapisać i nic
    Przepraszam za moje nieudolne wyjaśniana,ale słabo znam się na zawiłościach tego typu. Będę wdzięczny za zrozumienie oraz pomoc.

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: problem z Lightroom 6

    Cytat Zamieszczone przez polo_0404 Zobacz posta
    - talerze 2 jeden 4 ter i 1 ter
    Weź no odłącz te dyski i spróbuj tylko z SSD.

  5. #5

    Domyślnie Odp: problem z Lightroom 6

    dzięki, tak zrobię i zobaczymy

  6. #6
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    297

    Domyślnie Odp: problem z Lightroom 6

    miałem podobnie...wejdź w Preferences -> zakładka Performance Wyłącz akcelerację GPU (odznacz "ptaszka" przy "Use Graphics Processor"), zamknij okno "Preferences", zamknij i uruchom ponownie Lightroom.

    edit: chociaż nie, miałem inny problem bo mi zwieszał się przy próbie edycji zdjęcia
    Ostatnio edytowane przez dave88 ; 08-11-2017 o 17:10
    R + C 50 1.8 STM + C 17-40 + C 70-200 f/4 + CDN.
    https://www.facebook.com/dawidzawilafotografia

  7. #7

    Domyślnie Odp: problem z Lightroom 6

    Cytat Zamieszczone przez dave88 Zobacz posta
    miałem podobnie...wejdź w Preferences -> zakładka Performance Wyłącz akcelerację GPU (odznacz "ptaszka" przy "Use Graphics Processor"), zamknij okno "Preferences", zamknij i uruchom ponownie Lightroom.

    edit: chociaż nie, miałem inny problem bo mi zwieszał się przy próbie edycji zdjęcia
    Wielkie dzięki. Jak tylko wrócę do domu to sprawdzę i się odezwę.

  8. #8

    Domyślnie Odp: problem z Lightroom 6

    Zrobiłem jak napisałeś, wszedłem w Preference w momencie kliknięcia na UGP - LR się zawiesił a "ptaszek" się nie wyłączył(brak odpowiedzi). Roboty po uszy - załamka.

  9. #9
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie Odp: problem z Lightroom 6

    Cytat Zamieszczone przez polo_0404 Zobacz posta
    Zrobiłem jak napisałeś, wszedłem w Preference w momencie kliknięcia na UGP - LR się zawiesił a "ptaszek" się nie wyłączył(brak odpowiedzi). Roboty po uszy - załamka.
    https://helpx.adobe.com/lightroom/kb...m-gpu-faq.html

    (Windows) Navigate to C:\Users\[user name]\AppData\Roaming\Adobe\Lightroom\Preferences\Light room 6 Preferences.agprefs
    Open the file Lightroom 6 Preferences.agprefs (Windows)/com.adobe.Lightroom6.plist (macOS) in a text editor.
    Change the line useAutoBahn = true to useAutoBahn = false
    Save and close the file Lightroom 6 Preferences.agprefs (Windows) / com.adobe.Lightroom6.plist (macOS).
    Re-launch Lightroom.
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  10. #10

    Domyślnie Odp: problem z Lightroom 6

    Witam
    Wielkie dzięki Merde i dave88 za pomoc. LR ruszył po Waszych wskazówkach. Jestem uratowany. Jeszcze raz dzięki.
    Pozdrawiam wszystkich którzy chcieli mi pomóc.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •