Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 41

Wątek: Canon EF-S 15-85 vs Tamron 28-75 + coś 17-50

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    W-wa
    Posty
    21

    Domyślnie Canon EF-S 15-85 vs Tamron 28-75 + coś 17-50

    Witam,

    stałem się szczęśliwym posiadaczem 60D i stanąłem przed dylematem co ze szkłami.
    Do tej pory używałem Canona 300D i właśnie Tamrona 28-75.
    Jak brakowało szerokiego kąta to wspomagałem się kitowym 18-55 (powiedzmy max. 20% zdjęć).

    Teraz chciałbym jednak mieć w zapasie coś lepszego do szerokiego kąta niż ten stary 18-55 i w sumie mam dwa rozwiązania:

    1. kupno jednego obiektywu - Canon 15-85 i sprzedaż tego Tamrona

    2. pozostawienie Tamrona i dokupienie drugiego np. Tamrona (ew. Sigmy) 17-50

    Wiem, że ten Canon 15-85 ma gorsze światło ale szczerze mówiąc to w 95% zdjęć rzadko kiedy schodziłem poniżej przysłony 5.6.
    Dodatkowo w dotychczasowym Tamronie bardzo mi odpowiada końcówka zakresu (często korzystałem z tego "75") a tu zyskuję jeszcze 10mm więcej.

    W sumie to głównie zależy mi na opinii osób mających do czynienia z obydwoma szkłami (Canon 15-85 i Tamron 28-75) czy jakość zdjęć będzie porównywalna.
    Bo zakup czegoś z zakresu 17-50 traktuję jako gorszą alternatywę (szczególnie, że mocno pokrywa mi się to z 28-75 więc jak już to musiałbym dokupić jakieś tele).

    pozdr,
    RP

  2. #2
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    46
    Posty
    187

    Domyślnie

    jeżeli zakres od 15 lub 28 i nie zależy ci na szerszym kącie a chcesz mieć dobrą jakość zdjęć to bardziej pomyśl o 24-105 L.
    50D, C28/1.8, C50/1.8, C85/1.8,C24-105, C70-200/4 IS

  3. #3
    Początki nałogu Awatar sprocket73
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Jaworzno
    Wiek
    51
    Posty
    489

    Domyślnie

    C15-85 jest ostry od pełnej dziury i solidnie wykonany, a największą jego zaletę - zakres, określiłbym jako od lekkiego uwa do delikatnego tele. Jeżeli nie wymagasz od obiektywu jasności 2.8 to szczerze polecam.
    SPROCKET
    80D | C10-22 | C15-85 | C24 stm | C60 macro | C70-300 is II| 3 x CPL Marumi
    Moja wycieczkowa galeria

  4. #4
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    W-wa
    Posty
    21

    Domyślnie

    DAWIDSON no właśnie zależy mi na czymś szerzej niż obecne 28mm. Mniej zależy mi na czymś ponad 75 ale jednocześnie nie chciałbym mieć max. 50mm bo z ogniskowych ponad 50mm korzystam bardzo często.

    sprocket73 super, że ten obiektyw jest ostry od samego początku. Zakres pasuje mi wręcz idealnie i dlatego zastanawiam się nad tym obiektywem.
    Szkoda tylko, że aktualnie jest praktycznie niedostępny (obdzwoniłem kilka warszawskich sklepów i nigdzie go nie mają :-( ).

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar dziobolek
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Dublin/Ireland
    Posty
    2 634

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RP Zobacz posta
    Wiem, że ten Canon 15-85 ma gorsze światło ale szczerze mówiąc to w 95% zdjęć rzadko kiedy schodziłem poniżej przysłony 5.6...
    Ty możesz nie korzystać wcale z f/2.8, ale aparat tak...

    Pozdrówka!
    "Nie wiesz i pytasz - wstydzisz się raz;
    Nie wiesz i nie pytasz - wstydzisz się całe życie"

    50D; SIGMA 17-50 f/2.8; TAMRON 70-200 f/2.8; Peleng 8mm / E-400; ZD17,5-45; ZD40-150
    tylko... czy to jest ważne??? "Galeria - zapraszam."

  6. #6
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    W-wa
    Posty
    21

    Domyślnie

    dziobolek oczywiście masz rację - ale z tego co wiem to C 15-85 raczej nie ma problemu z celnością AF (przynajmniej na tyle co udało mi się znaleźć info w sieci) bo jak rozumiem to to miałeś na myśli pisząc, że aparat korzysta z 2.8.

  7. #7
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2010
    Wiek
    36
    Posty
    270

    Domyślnie

    RP - takie zamiany nie mają specjalnie sensu - jesteś zadowolony z tamrona 28-75, to zostaw go sobie. Chcesz szerokiego kąta? Przemęcz się jeszcze z kitem i dozbieraj kasy na coś pokroju Tokina 12-24, używana nie będzie kosztować więcej niż 1500zł.
    Canon 15-85 ma zalety..fajny zakres, szybki USM, b.dobra ostrość. Mówisz że zyskasz 10mm. Tylko że stracisz 2EV swiatła na długim końcu. I jeszcze do tego dopłacisz;-)

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar Loome
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Poznan
    Wiek
    37
    Posty
    1 008

    Domyślnie

    mialem w reku 15-85 i dla kogos kto nie potrzebuje jasnego obiektywu to wg mnie jest swietny.
    nie wiem tylko jak z jego aktualna ceną, bo kiedys byla straszna. AF, ostrosc, wyważenie - swietne

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar dziobolek
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Dublin/Ireland
    Posty
    2 634

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RP Zobacz posta
    dziobolek oczywiście masz rację - ale z tego co wiem to C 15-85 raczej nie ma problemu z celnością AF (przynajmniej na tyle co udało mi się znaleźć info w sieci) bo jak rozumiem to to miałeś na myśli pisząc, że aparat korzysta z 2.8.
    Tu nie tyle chodzi o celność, co o sprawność AF,
    szczególnie w trudniejszych warunkach oświetleniowych

    Pozdrówka!
    "Nie wiesz i pytasz - wstydzisz się raz;
    Nie wiesz i nie pytasz - wstydzisz się całe życie"

    50D; SIGMA 17-50 f/2.8; TAMRON 70-200 f/2.8; Peleng 8mm / E-400; ZD17,5-45; ZD40-150
    tylko... czy to jest ważne??? "Galeria - zapraszam."

  10. #10
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2007
    Miasto
    Namysłów/Wrocław
    Wiek
    36
    Posty
    541

    Domyślnie

    Miałem 15-85 od kumpla. W skrócie jest to bardzo dobry obiektyw, ostry od pełnego otworu, szybki bardzo celny i z bardzo fajnym ISem. Wielu tutaj "foci" kwiatuszki... u mnie ten obiektyw był zapięty z 50D i cała noc robiłem tym zestawem reportaż z imprezy masowej i w tej roli nadał się świetnie. Używałem go ciągle w pełnym otwarciu często z czasami krótszymi niz by to wynikało z reguły nie poruszenia foty. Spisał się świetnie! Na około 600 zdjęć wykonanych podczas tej imprezy nie zauważyłem by były znaczące "nie trafienia w punkt" Polecam jak najbardziej jeśli nie potrzeba F2,8, a gadanie ze lepie 24-105 zostawie bez komentarza bo ktoś nie ma pojęcia o czym mówi...

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •