Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: (sigma 20 f 1.8 + canon 50 f 1.8) vs tamron 17 50 f 2.8

  1. #1
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Zduńska Wola/Wwa
    Wiek
    32
    Posty
    57

    Domyślnie (sigma 20 f 1.8 + canon 50 f 1.8) vs tamron 17 50 f 2.8

    Witam!
    Mam dylemat tak jak w temacie. Obecnie posiadam Canona 40D + ef 50/1.8 . Z oczywistych powodów brakuje mi szerokiego kąta. Fotografuję(zamierzam fotografować, patrząc na to czego najwięcej używałem mając jeszcze kompakta) głównie krajobrazy, street, trochę imprez i portretów. Chciałem dopełnić moją 50 z której jestem zadowolony czymś szerokim. Myślałem jeszcze nad tamronem 17 35 oraz tokina 12 24 . Niestety wymienione obiektywy łącznie ze wspomnianą sigmą są już raczej mało popularne. Najbardziej kusi mnie sigma z racji swojego obrazka(po przejrzeniu sporej ilości sampli na prawdę mi się podoba). Co polecilibyście mi w tej sytuacji? Oczywiście zależy mi tym, żeby wydać jak najmniej kasy. Jednak po przejrzeniu paru wątków nie znalazłem jasnej odpowiedzi.
    Pozdrawiam.
    Dzięki za jakiekolwiek odpowiedzi.

  2. #2
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    33
    Posty
    40

    Domyślnie

    Tamrona 17-50/2.8 od Cichego weź będziesz zadowolony , chodź jeżeli potrzebujesz czegoś jasnego to Sigma 20/1.8 będzie bdb wyborem
    30D | 17-50/2.8 | 50/1.8 | Sunpak 42PX | 2x YH460m2

  3. #3
    Fotografujący Awatar michael_key
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Stargard
    Wiek
    41
    Posty
    2 129

    Domyślnie

    Zdecydowanie weź Tamrona. Będziesz miał ruchomy zakres. Nie zawsze dasz radę podejść bądź się oddalić.

  4. #4
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Zduńska Wola/Wwa
    Wiek
    32
    Posty
    57

    Domyślnie

    Może bardzo nie potrzębuję czegoś jasnego, ale efekty jakie można uzyskać tą sigmą bardzo mi się podobały, kwestia tylko tego czy opłaca się dopłacać?
    ps. miałem przeczucie, że każdy poleci stałkę

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar jacek_73
    Dołączył
    Oct 2010
    Miasto
    53 N, 18 E
    Wiek
    50
    Posty
    2 587

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez vesper Zobacz posta
    Może bardzo nie potrzębuję czegoś jasnego, ale efekty jakie można uzyskać tą sigmą bardzo mi się podobały, kwestia tylko tego czy opłaca się dopłacać?
    ps. miałem przeczucie, że każdy poleci stałkę
    Jeśli nie zależy Ci na zoomie, a jakość stawiasz na pierwszym miejscu - zapoluj na sigmę...co tu dużo mówić, niech sample zrobią to za mnie

    Natomiast tamron17-50/2.8 jest najlepszym wyborem jeśli chodzi o stosunek jakość/cena.

    Naprawdę bardzo trudny wybór. Ja bym postawił na 20tkę (ale tylko dlatego że posiadam sigmę 18-50/2.8 :razz: )

    Pozdrawiam.
    Jestę fotografę
    miszcz martwi się o podpis

  6. #6
    Bywalec Awatar Pinek
    Dołączył
    Feb 2010
    Miasto
    MG aka Stąporków (świętokrzyskie)
    Posty
    122

    Domyślnie

    uhm, też Ci polece tego Tamronika 17-50/2.8 ale w wersji bez stabilizacji bo chyba lepszy optycznie

  7. #7
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2010
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    277

    Domyślnie

    chyba...? Trochę bez sensu takie mącenie w głowie...
    500d, 70-200 f/4 L, C50 f/1.8 II, Di622 mkII

  8. #8
    Bywalec Awatar Pinek
    Dołączył
    Feb 2010
    Miasto
    MG aka Stąporków (świętokrzyskie)
    Posty
    122

    Domyślnie

    bez stabilizacji jest rewelacyjny a z tym ze stabilizacją nigdy nie miałem do czynienia ale od tego jest internet, różnego rodzaju fora i opinie użytkowników aby o tym poczytać...

  9. #9
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Zduńska Wola/Wwa
    Wiek
    32
    Posty
    57

    Domyślnie

    W porównaniu ze sigmą raczej nie jest lepszy optycznie Kwestia właśnie ceny bo imho 2 tanszy zestaw jest z Tamronem.

  10. #10
    Fotografujący Awatar michael_key
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Stargard
    Wiek
    41
    Posty
    2 129

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pinek Zobacz posta
    bez stabilizacji jest rewelacyjny a z tym ze stabilizacją nigdy nie miałem do czynienia ale od tego jest internet, różnego rodzaju fora i opinie użytkowników aby o tym poczytać...
    Czytamy ok, ale trochę w tym wszytkim też należy zachować zdrowy rozsądek bo takie patrzenie na cropy 100% powiększenia mąci niejednokrotnie w głowach.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •