-----------------------------------------------------------------------------------------------
Regulamin forum i zabawy o nazwie Battle Cage

1. Battle cage odbywa się na specjalnie do tego stworzonym pod forum o nazwie „Battle Cage”.

2.Każdy, kto chce wyzwać kogoś na walkę tworzy w nim wątek. Dopuszczalne są też Battle otwarte, w których pomysłodawca, w pierwszym poście, podaje temat.

3. Wątki należy tytułować wg następujących schematów:
- [battle] nick_wyzywającego vs nick_osoby_wyzwanej
np.: [battle] Tomasz 1972 vs MacGyver
- [battle] nick_wyzywającego vs nick_osoby_wyzwanej: temat_battle,
np.: Tomasz 1972 vs MacGyver: Wiosna w Górach Sowich
- [battle] temat_battle,
np.: [battle] Wiosna w Górach Sowich

4.Jeśli wyzwana osoba przyjmuje wyzwanie w wątku stworzonym przez wyzywającego opowiada, że akceptuje wyzwanie. W otwartych battle chętni dopisują się w wątku, podając w swoim poście pełną listę uczestników, razem ze sobą.

5.W battle rozgrywanych wg schematu „jeden na jeden” walczący zawodnicy między sobą ustalają „temat” walki a następnie publikują go w wątku.

6.Po ustaleniu „tematu” walczący ustalają termin na przygotowanie i opublikowanie zdjęć (zdjęcia oczywiście muszą dotykać wybranej tematyki). Termin może ulegać zmianie, za ogólną zgodą uczestników. W battle rozgrywanych wg schematu „jeden na jeden”, jeśli po upływie ustalonego terminu osoba wyzwana nie opublikuje zdjęcia – wyzywający może uznać się za zwycięzcę bitwy.

7.Przygotowane zdjęcia:
- mają być zdjęciami zrobionymi własnoręcznie (bez plagiatów zdjęć kolegów itp.)
- mają być nigdzie wcześniej nie publikowane (by uniemożliwić rozpoznanie autora i głosowanie "po znajomości") – technika robienia zdjęcia oraz jego obróbki jest dowolna (ew. ograniczenia co do techniki ustalają uczestnicy pomiędzy sobą).
- zdjęcia powinny mieć rozmiar 800px po dłuższym boku (kadry poziome) lub 700px (kadry pionowe) oraz 700x700px dla kwadratów, chyba ze ustalicie w bitwie inną szerokość - ale wtedy również wszystkie zdjęcia mają jednakową szerokość i/lub wysokość (górne ograniczenie to 1024px, określone Regulaminem Forum); pliki przysyłane do rywalizacji w Battlecage nie mogą być większe niż 300 kB (patrz: Regulamin Forum)
- zdjecia nie mogą zawierać EXIFów - usuwa sie je za pomocą funkcji "save for web" w PS lub innymi edytorami grafiki jak np irfan albo wręcz edytorami exifów jak exifer
- nazwa pliku (zdjecia) powinna mieć postać: tytulbitwy.jpg np czerwony.jpg jeśli wysyłacie zestawy zdjęć wtedy numerujecie zdjecia np czerowny1.jpg czerwony2.jpg i w takiej kolejności będą zdjęcia umieszczone w zestawie w bitwie.

8.Zdjęcia do bitwy publikowane są w osobnym wątku z ankietą jako linki/obrazki przez moderatora MacGyver'a. W wątku z sondą (ankietą) umieszczany jest link do wątku z „ustawką” i na odwrót,

9.Ankieta trwa 1 tydzień. W przypadku battle dwuetapowych (maksymalny rozmiar ankiety to 30 pozycji). Najpierw publikowana są ankiety eliminacyjne, trwające 4 dni a po nich ankieta finałowa, kończąca się po 3 dniach od założenia.

10.Wszyscy użytkownicy forum mogą głosować na autora najlepszej pracy w danej bitwie.

11.W wątku walczących autorów mogą pisać również inni użytkownicy forum – proszę jednak o zachowanie powściągliwości i dyskutowanie jedynie na temat opublikowanych zdjęć.

12. O zakończeniu nadsyłania zdjęć wyzywający lub pomysłodawca battle informuje, przez PW, moderatora MacGyver, który wystawi ankietę.

12. Moderatorzy nie ingerują w sprawy organizacyjne battle, pilnują jedynie zasad przygotowania zdjęć określonych w pkt 7 i zamykają przyjmowanie zdjęć po terminie, o którym mowa w pkt 12.

13. Moderatorem prowadzącym „Battle Cage” jest MacGyver, który zachowuje prawo do powierzenia wystawienia poszczególnych battle innym moderatorom.

14. Wszystkie linki do zdjęć w bitwach wysyłamy na adres:

battlecage@gmail.com


prawidłowy mail powinien zawierać:
  1. jako tytuł maila należy wpisać koniecznie tytuł z wątku w w którym się umawiacie - jest to spowodowane tym ze czasami filtr antyspamowy niektóre wiadomości przenosi do folderu spam - łatwiej je z tamtąd wtedy wyłowić
    np: [Battle] Mosty nocą
  2. link do "ustawki" czyli wątku gdzie sie umawiacie co? kto? z kim? i do kiedy?
  3. link do zdjecia na imageshack.us (ostatni link z wyświetlonych po uploadzie czyli direct link to photo (lub kilka linków do zdjęć zgodnie z ustaleniami)
  4. nick z forum